Halltenův svět

Fantasy world

Fantasy World – WoW server

Pokec pro všechny

Návštevní kniha

Harry Potter život je někdy pes

4.kapitola- Začátek učení a Arya

Takto začalo přátelství mezi minulými rivaly. Všichni 3 studenti si sedli, Tiraon odešel už, když se usmířili Draco s Harrym. Potichu tam naproti sobě seděli a seznamovali se.

Když Jane zjistila, že nynější přátelé byli v Bradavicích uhlavními protivníky, nemohla tomu uvěřit. Hlavně nechtěla uvěřit, že přátelé, které nyní získala, hledají bystrozoři.

Seděli takhle až do rána, to už ale i Draco s Harrym usnuli. První začala podřimovat Jane na Harryho rameni. Když se ráno všichni 3 probudili rozlámaní, ale přesto s dobrou náladou, začal Draco pročítat rozvrh. Přečítal ho nahlas a tak si všichni tři všimli, že na této škole se více dbá na fyzickou stránku, než na to byli zvyklí z Bradavic a Floridské kouzelné střední. Dále se zde učili runy, bílá a černá magie a obrana proti nim, rituály, živelná magie, boj se sečnými a střelnými zbraněmi, přeměňování, historie, právo, péče o kouzelné tvory a jejich zvyky,nitrozpi a nitroobranu, kozlení bez hůlky, jazyky, bylinkářství a lektvary a v neposlední řadě etiku.Každý den měli mí 9hodin školy.

Když zrovna Harry všem vařil volská oka ke snídani, vešla do pokoje dívka v jejich věku se 3 taškami. "Ahoj já sem Arya" a přišla sem k vám bydlet, protože sem nechtěla být sama na pokoji" vybalila na ně jedním dechem.

"ahoj já jsme Jane" a podala si sní ruku

"Harry" následovalo podání ruky

"a já Draco" poslední podání ruky

Jane zavedla Aryu do pokoje a ukázala jí kde co je. Když se asi po 30minutách dostavili ke klukům, kteří si jí teprve nyní mohli prohlédnout. Arya měla uzký obličej orámovaný černými vlasy. Nad blankytně modrýma očima byli dlouhé řasy. Obličej zkrášlovali vystouplé lícní kosti. Celý obličej vypadal velice neobvykle, a na neobvyklosti ani moc neubírali zašpičatělé uši, které vyčuhovali z pod vlasů.

Od Aryi se dozvěděli, že její dědeček je velmistr řádu(ten co Harrymu připomínal Brumbála), proto si je na pokoji s nimi a nemusí být sama, jak je to většinou, když je málo spolužáků. Dokonce dohodla, že muže chodit na hodiny s nima a nemusí čekat na zbytek ze svého ročníku. Den plný zábavy a vyprávění uběhl jako voda. Když usínali začali si uvědomovat, že zítra začíná škola.

Ráno se všichni probudili příjemně svěží. Dali si menší snídani kterou vykouzlila Aryaú poté šli před bránu, kde měli čekat na učitele živelné magie. Pomalu se k nim došourali další 4 studenti, kteří měli studovat na řád Zlatého fénixe, jak se psalo v rozvrhu. Za minutku k nim došoural stařík se šedivým plnovousem. "Jmenuji se Áron, v mích hodinách nestrpím neposlušnost" přejel všechny pohledem "nyní pojďte za mnou třído" a ukázal na vrata, která se sama otevřela. Prošli branou, vešli na velikou louku posetou několika stromy a nesčetně kameny.

"sedni te si" vyzval je "dnes vás naučím základy živelné a větrné magie. Pokusíte se silou mysli zvednout jakýkoliv kámen. Stačí si ho plně vybavit a přát si aby levitoval. Ten kdo to do hodiny nedokáže, bude tu muset zůstat a naučit se to stůj co stůj." Řekl a odešel do hradu.

Harry se snažil všechny myšlenky vyhostit z hlavy, ale nedařilo se mu to. Když už začínal být zoufalý zkusil se zaměřit jen na kámen a vše ostatní nechal být. K jeho překvapení všechny myšlenky sami začaly mizet. Poté už nebylo těžké kámen zvednout. Dokonce že kámen nejenom zvedl on ovládal i jeho směr letu. Po chvíli kdy ho to přestalo bavit, zvedl několik dalších kamenů a začal s nimi dělat ve vzduchu obrazce. Ani si nevšiml, že ho pozoruje Áron s ostatními spolužáky. "Výborně Pottere" pochválil ho profesor "jak koukám máte nadání" pokýval uznale hlavou "ale to neznamená, že mě nebudete poslouchat, snad sem řekl, že budete zvedat jen jeden kámen!!!" ke konci už křičel."nyní jděte do hradu" vyzval studenty"ale vy Pottere zůstaňte"

Harry se tedy oddělil od spolužáků a čekal vedle Árona než ostatní odešli.

"Harry promiň mi, že jsme na tebe takhle vyjel, ale musíš si uvědomit, že ještě nejsi dost silný. Když by jsi přecenil své síly můžeš ztratit své kouzelné schopnosti, nebo se dokonce i zabít. Toto co jsi nyní udělal bylo nezodpovědné."pokáral ho

"omlouvám se"

"mě se neomlouvej mě by jsi nic neudělal, ale příště se řiď mými pokyny. Ted už jsi do hradu." Poslal ho pryč Profesor živelné magie

"nashledanou" rozloučil se Harry a spěchal za svými přáteli.

Draca, Jane a Aryu dohnal v velké síni, kde zrovna obědvali. Přisedl si knim a hned musel zodpovídat na otázky typu: "jak si to dokázal?? Co tě chtěl???................."

Po obědě měli mít hodinu kouzlení bez hůlky. Přešli tedy do učebny číslo 13 a posadili se do lavic po 1. Nečekali ani minutu, když do třídy vstoupila učitelka. Starší kouzelnice s kaštanovými vlasy si stoupla před tabuli a začala mluvit.

"třído při svých hodinách vás naučím tajům magie, pomohu vám objevit skryté síly vašeho ducha. Při hodině mi budete oslovovat madame Eglandová" celá třída byla zticha, když mluvila. Madame Eglandová mluvila tichým, ale přesto srozumitelným hlasem

"Nyní vám vysvětlím teorii a poté se zkusíte vyčaroval kouzlo Lumos bez hůlky. Nyní k teorii. Stačí když prolomíte bariéru ve své mysli. Představte si jak vám v žilách koluje magie. Vy jste z magie z tvořeni. Máte?" zeptala se třídy jako odpověd se jí dostalo několikanásobné přikývnutí.

"ano teď koncentrujte magii do vaší ruky a myslete na zaklínadlo"

Harrymu se podařilo zkoncentrovat magii do ruky a pomyslel na lumos, celá třída se poté prosvítila světlem, které vycházelo z paží studentů.

Žádné komentáře
 
Znám to, ale nevím o tom nic