Halltenův svět

Fantasy world

Fantasy World – WoW server

Pokec pro všechny

Návštevní kniha

Harry Potter život je někdy pes

2. kapitola- nové učení

Fawkes seděl na krbové římse a koukal se na svého nového přítele a pána. Zpozoroval že pomalu otevírá. Harryho pobledlý obličej rámovali černé mastné vlasy. Vypadal jako bezdomovec. Dokonce hůř jak bezdomovec.

Harry pomalu otevíral oči, ale i takto obvyklá činost mu dělal ohromné potíže a ohromné bolesti. Místnost se mu začala pomalu rozjasňovat. Spatřil krb na kterém seděl Fawkes. Všechny stěny byly světlé žluté barvy. Na každé stěně bylo jedno velké okno, kterým do místnosti proudilo světlo. Rozhlížel se už pár minut, když spatřil, že se otevírají dveře.

Do dveří vstoupil nějaký muž. Muž byl oblečen v světle modrém hábitu a na prsou měl stříbrem vyšitou hlavu draka. Lemy hábitu byli složeny z run a symbolů.

"Konečně si se probudil" promluvil muž "jmenuji se Tirion, a jsme mistr v řádu Stříbrného draka"

"Já jsem Harry Potter" představil se Harry a položil otázku, která se mu vyplula na jazyk " co je ten řád Stříbrného draka,,"

"Řád Stříbrného draka je společenství bojovní dobra" pověděl Tirion " do řádu příjímáme lidi s čistým srdcem, přijímáme kouzelníky i mudly i když těch je tu minimum. V řádu tě naučíme prastarým tajemstvým a když se staneš mistrem dostaneš draka. Tebe sem přivedl tvůj přítel" podíval se na Fawkese " tvůj přítel pochází také odsud." Odmlečel se a bezpřestání se díval na fenixe " ty se zde podrobíš výcviku."

"a co bude obsahovat výcvik???" vyzvídal Harry

"budeš se učit magii, bojové umění, výuku o dracích, a další odvětví těchto oborů, dále etiku a historii. Když se staneš velmistrem řádu, tak se dozvíš tajemství, stará a děsuplná tajemství. Nyní je už jenom na tobě jestli se k našemu řádu chceš přidat. Přidáš se???"

"ano, velice rád" odpověděl Harry na otázku

"teď se ještě vyspi" poslal Tirion Harryho do postele.

Uběhlo pár hodin když Harry Potter otevřel oční výčka a pohleděl smaragdovýma očima do tváře Tiriona.

"Dobré ráno" pozdravil Harry

"dobré, už vztaň z té postele, čaká tě setkání s mistry a spolužáky, poté začátek výcviku."pravil Tarion

Za deset minut vyšel Harry z místnosti, kde už ho čekal Tirion."tak pojď Harry" vyzval ho".

Šli pár minut, prázdnými chodbami když narazili na sál. Sál byl z části vytesaný do skály. Ve stěnách sálu byli okna, obrovská okna. Nyní bylo vidět blankytně modré nebe. Najednou nad oknem vpravo přelítla tmavá šmouha. Když si přestal prohlížet stěny sálu, zaměřil se na vnitřek. Uprostřed sálu byl stůl tak pro padesát lidí, naproti tomuto stolu byl ještě jeden menší asi pro 12lidí. Všechno bylo čistě přírodní tmavých barvách. "Vypadá to že jsme tu dřív, di prosím do tamté místnosti" ukázal dubové dveře vlevo "zůstaň tam" poručil Harrymu.

Harry tedy vešel do dubových dveří a co uviděl ho uchvátilo, spatřil velikánskou kašnu ve tvaru hnízda z kterého vylítá drak s fenixem. Okolo kašny byli lavice, na některých již někdo seděl. Přišel tedy k nejbližší volné.

"Můžu si přisednout?" zeptal se pohledné hnědovlásky

"Ano" odpověděla stručně

"Jak se jmenuješ?" zeptal se jí

"Jane a ty??"

"Harry, odkud pocházíš?" zeptal se jí

"já jsem z Floridy" víc už říc nestihla protože se otevřeli dubové dveře a v nich stál Tarion.

"Harry Potter" zavolal, Harry se pomalu zvedl a šel k němu. Cestou se na něj otočili snad všechny osoby co tu byli. Někdo se na něj koukal s obdivem, někdo se záští a někdo neutrálně. Pomalu vešel do síně. Menší stůl se 12lidma byl obsazený, tedy až na jedno místo ale na to si sedl Tarion.

"Pottere sedni te si na stoličku před námi" prohlásila starší žena

"Pane Pottere víte proč jste tu?" zeptal se nejstarší muž, který seděl na trůnu. Svým spůsobem mu připomínal Brumbála.

"Ano pane"

"Tak jistě víte, že nyní vás podrobíme zkouškou, která zjistí jestli vás budeme učit a jaký jste." Řekl muž "Nyní se řízni do pravé dlaně" podla mu pozlacený nůž "a kápni krev do moudrého kalichu" podal mu starý kalich na kterém byli vyryté runy.

Tak jak slyšel, tak udělal. Poté co několik kapek dopadlo do poháru, pohár se rozvířil. Runy začali modře svítit.

"Zajímavé, zajímavé" mumlal si pro sebe muž, který Harrymu připomínal Brumbála "věšdba se vyplňuje, Harry budeš se učit jak umění řádu Stříbrného draka tak řádu Zlatého fénixe." Chvilku se odmlčel aby se ostatní profesoři uklidnili, protože ty si potéto události začali šuškat" a pokud se nemílím nebudeš sám, budou další 2 studenti, kteří budou studovat s tebou"

Žádné komentáře
 
Znám to, ale nevím o tom nic