Halltenův svět

Fantasy world

Fantasy World – WoW server

Pokec pro všechny

Návštevní kniha

Harry Potter - smrt je jen začátek

6. kapča

muj "návrat"?...možna

 Zaprášenou polní cestou pomalu postupovali ke svému cíly tři jezdci- dva muži a jedna žena. Oba muži jeli na po krajích cesty a pozorovali okolí. Sem tam někde praskla větvička, nebo někde zavřískalo nějaké zvíře, ale i tyto přirozené zvuky je dokázali vylekat. Žena během jízdy studovala nějaký svitek, při bližším prozkoumání, by jste poznali, že se jedná o mapu.
 Na mapě se snažila najít sídlo jejich společného nepřítele. Ale ať Roselin hledala jak chtěla, nemohla najít místo, které by mohlo strategicky vyhovovat, a když nějaké náhodou našla, tak buď to bylo už obsazené, nebo bylo zničené.
 Nakonec se rozhodli, že pojednou do severní transilváni do hradu Okoř. Bylo to ideální místo pro vybudování základny. Ze dvou stran místo chránili skály a na východě byl hluboký les, který strážili elfové, kteří nikdy nikoho nenapadli.
 Hrad Okoř měla být podle pověstí nedobytná tvrz s několika hradbami, mezi kterými byli vysoké věže. Celé soustaví hradeb i pevnost samotná byla postavena z černého kamene, dováženého zotročenými skřety.
 Cesta proběhla, až na několik malých šarvátek s vlkodlaky a jinými temnými tvory, v pořádku. Celou dobu přespávali buďto v hostincích a smrdutých lokálech, nebo prostě jen pod širým nebem.
  Za necelé tři neděle dorazili ke krčmě U Bílé vrány, která ležela jen několik mil od transylvánských hranic. Krčma ležela na samotě, sloužila hlavně k obchodu se zakázanými předměty a k ubytování a odpočinku různých poutníků. Proto bylo okolo několik stráží. Celý komplex se skládal ze tří budov, stodoly, stájí a hostince.
  Stáje sloužili pro ubytování koní, hostinec majetných hostů a stodola těch nemajetných a zbytku zvířat. Hostinec byla patrová budova postavena z kamenů různých tvarů a barev. Dřevěná střecha byla proděravěná a před deštěm chránili hosty hlavně tlusté záplaty. Okna byla nevelká a dříve čistě bíle skla jsou nyní neprůhledná. Tato nynější vlastnost okenních tabulí měla pro hosty několik výhod, hlavně poskytovali hostům soukromí.
 Vnitřek hostince působil příjemným dojmem, teplo vycházející z mohutných kamen zahnalo zimu, kterou si hosté přinesli z venku. U nejmenší stěny bylo několik skromně oděných slečen, které si mohly hosté “pronajmout“. Naproti vchodovým dveřím stál pult, za kterým celý lokál prohlížel mohutný výčepní, kterému ze zažloutlé zástěry vyčuhoval nemalý pupek.
 Celý lokál zaplňovaly staré lavice, mezi kterými kličkovala číšnice, která rozrážela hosty mohutným poprsím aby mohla projít. Vedle pultu bylo dřevěné schodiště, po kterém mohlo jít najednou maximálně  jeden páreček hostů. Před pádem zajišťovalo hosty vyřezávané zábradlí.
 Příchod třech poutníků nezbudil moc velkou pozornost. Jediný koho nějak zajímali byl výčepní a prodavači, kteří v nich vidli kupující. Salazar zaplatil výčepnímu za pokoj, který si na jeden večer najmuli.
 Večer strávila naše parta cestovatelů různorodě. Salazar si šel zahrád místní karetní hru, kterou znaval z mladí, s několika opilci. Harry na pokoji leštil své zbraně a Roselin jen tak přemýšlela před domem. Celý večer vypadal, že proběhne v klidu. Když v tom si k Roselin přisedl jeden nevábně vonící týpek. Chlap měl aspoň dva metry a svým zjevem připomínal medvěda.
„Nazdar kočičko“ oslovil jí hezkým způsobem „kolik ce ten vydřiduch pupatá za tebe?“
„Já nejsem na prodej a byla bych ráda, kdybyste vypadl“ odpověděla s nakrčeným nosem a odtáhla se od něho
„Ale ale, holčičce se nelíbim..“
„Jo nelíbíš a odprejskni“
„Pod sem ty mrcho ke mně se budeš chovat slušně!“ Zakřičel na ní. Chytil ji za ruce, hodil si jí přes rameno a odtáhl jí do stájí. Ona byla tak zaskočená že se ani nestačila bránit.

 Když se aspoň drobet vzpamatovala, začala ho napadat, pěsti střídali kopance, ale nic na něj nezabíralo. Když už na sobě měla jen kalhoty a krátkou vlněnou košili spojila se myslí s Harrym. Ten se k ní hned přemístil a když viděl co se tu děje zamířil rukou na násilníka a vykřikl „mdloby na tebe“ a hned znechuceně dodal „majorus impotentus“, ted už se o nic nikdy nepokusí, řekl si v duchu.
 Hned po vyřízení násilníka pomohl Roselin. Byla v psychickém šoku. Nemohla se bránit pomocí svých schopností, což pro ni bylo dosti nepříjemné. Všechny její schopnosti, které jako upírka má ji “nešli“. Nemohla použít hypnosu ani zvýšenou psychickou sílu.
 Harry ji pomohl do pokoje, který byl zabezpečený kouzly. Hned poté šel do stájí pro násilníka a donesl ho do hospody. Tam vzbudil pozornost tím, když se s chlapovým tělem netrefil do dveří a rozbil mu hlavu o futra. „Do prdele“ ujelo mu, ale jinak si z toho nic nedělal.
 Když několik chlapů vidělo svého přítele v nezvědomí a teď dokonce i s malou krvácející ránou na hlavě začali křičet, proč mu to udělal. Několik z nich vytáhli hůlky jiní nože nebo dýky. Všichni na Harryho začali řvát. Do tohoto randálu začal řvát hostinský, ať jsou ven, že tu nechce nic rozbít. Proud lidí tedy vytáhl spor ven. Venku Harry dál vykládal co se stalo, samozřejmě přátelé násilníka něčemu takovému nevěřili. Chtěli stůj co stůj vidět Roseli. Proti tomu Harry samozřejmě protestoval, nechtěl, aby sem musela Roselin jít, když zažila taková šok.
 Z toho, že se situace nijak nepohnula, začali být přátelé násilníka velice agresivní. Dva stáli a z hůlky jim vylétali rudo/černé jiskry, další dva stály v každé ruce jednu dýku a probodávali ho vražedným pohledem a poslední od někud vytáhl mohutnou halapartnu.
 Z ničeho nic vyslal jeden kouzelník na Salazara, ten mu oplatil svou vlastní kledbu. Tím začala pořádná rvačka. Harry si přivolal své meče a pustil se do nepřátel s dýkami. Ty se zdáli byt zběhlí v boji, stejně jako zbytek protivníků. Harry vyskočil na vůz se senem a vyslal na jednoho z protivníků dvě kouzla. Ten jim uhel a hodil po Potterovy dýku, ten ji za letu přeměnil za papírovou vlaštovku, kterou poslal proti protivníkovy. Ten se tomu zasmál, přestal se smát až když se půl metru před ním vlaštovka přeměnila na ohnivého lva. Ten protivníka zalehl svou celou vahou a dovedl protivníka do bezvědomí. Mezi tím se Salazarův protivník s halapartnou přiblížil k Zmijozelovy na metr a půl, ze široka se rozmáchl. Halapartna mu prolítla palec nad hlavou. Salazar se i druhé ráně halapartnou vyhl a než stačil protivník znova uhodit přeměnil mu Salazar halapartnu na bič. Ten protivníkovy obtočil hlavu a vypíchl mu jedno oko, poté se s brekotem svalil ¨na zem. Kousek vedle se Harry krčil v kopy sena na voze, byl schovaný před lukostřelcem, vedle kterého stál muž s hůlkou a hlasitě se smál. No hold alkohol udělá svoje. Lukostřelec ztratil trpělivost, roztrhl košili, kterou obalil kolem hrotu šípu a ji zapálil. Vystřelený šíp zasvištěl vzduchem a zabodl se do středu sena na vozu. Plameny se během chvíle rozšířili po celém voze a uvěznili tam Harryho. Ten přežil jen díky kouzle, které drželo oheň několik palců od jeho kůže a také drželo teplotu v patřičných mezích. Když už mu začali docházet síly, protože bylů unavený z cestování a toto kouzlo bralo velké množství energie, vyskočila z okna Roselin. Která byla ve své upíří formě. Kolem ní vlál černý plášť, těsně vedle ní letělo několik netopírů. Seskočila mezi lučištníka a druhého muže s dýkami, muže s dýkami odkopla na stěnu hostince a lučištníkovy se zakousla hluboko do krku. To že mohla pít lidkou krev jí zregenerovalo mnoho sil. Upíři sice mohly žít bez krve, ale s ní byli o mnoho mocnější. Poslední útočník utekl když jí viděl.
 Když “dopila“ začala se pomalu měnit zpět. Společně se Salazarem napravili škody a pomohly Harrymu. Venku ztávili několik minut než vše dali do původního tvaru. Když přišli dovnitř byl výčep prázdný. Byl tam jen výčepní který držel zrezivělí rapír. „Odcházíme“ řekl jen Harry a výčepní mu se ulevilo, že je nemusel vyhánět. V pokoji ztávili asi 20minut než zbalili a zrušili ochraná kouzla.
 Na cestu se vydali asi ve dvě hodiny ranní. Ujeli sotva několik mil, když zastavili aby si odpočali. Harry se Salazarem si šli lehnou, hlídku držela Roselin, která nyní nepotřebovala několik dní spát.

Poslední komentáře
28.08.2008 06:57:06: Skvělá kapča,chtělo by to pokračovaní
25.07.2008 00:10:23: super kapitoilkasmiley${1}, už se nemůžu dočkat dalšísmiley${1} Začíná to vypadat opravdu zajímavě
12.05.2008 16:20:35: cawko, diky:)smiley${1}
12.05.2008 16:05:23: zdar vytaj späť
 
Znám to, ale nevím o tom nic