Halltenův svět

Fantasy world

Fantasy World – WoW server

Pokec pro všechny

Návštevní kniha

Harry Potter - smrt je jen začátek

3. kapča

 Uběhla dlouhá doba na zámku duší, ale ještě delší v období zakladatelů Bradavic, v období odchodu Salazara.

 V Bradavicích byla smutná atmosféra. Všichni si Salazara pamatovali ad jako svého učitele, tak jako přítele. Tři neděle po jeho odchodu se začali šířit zvěsti o záhadné postavě, která chodila po bojištích, hřbitovech a různých jiných míst, kde lidé umírali a zažívali velká muka. Dokonce se šířila fáma, že každá mrtvola, okolo které prošel, obžila. Moc lidí tomu nevěřilo, ale několik mocných kouzelníku se zabývalo  tímto problémem. Mezi těmito kouzelníky byli i zbývající zakladatelé Bradavic. Godrik cestoval po celé zemi a hledal nějaké informace po tom neznámém. Cestování byla jediná věc, která ho přinutila nemyslet na odchod jeho mladšího bratra. Bradavice byli po Salazarovo odchodu ověšeny černými prapory.

 Uběhl další měsíc a všem bylo jasné, že ten neznámí opravdu oživuje mrtvoly, nikdo ale nevěděl proč. Bylo tu několik teorii, ale z toho jen dvě pravděpodobné. Jedna z nich byla, že to je dobry kouzelní, který chrání duše zemřelých. Druhá, že schromažduje armádu.

 Správná byla ta druhá teorie. Každý to pochopil po tom, kdy tato armáda zrůd zlikvidovala polovinu vesnice, která stála několik mil od Bradavic. Masakr přežili jen dva lidé. Oba to popisovali stejně.

 Z ničeho nic se na obloze objevila postava. Několikrát obletěla celou vesnici, než si jí někdo všiml. Několik stráží po ní vypálili z luků a samostřílů, ale to nemělo úspěch. Když byli šípy několik metrů od ní, změnili směr. Vrátili se zpátky k těm, kteří je vystřelili. Poté zvedla postava ruce a zakřičela něco nesrozumitelného drsným hlasem, který všem naháněl husí kůži. Po tomto zvolání vyběhlo z lesa mnoho kreatur. Byli mezi nimi částečně se rozkládající mrtvoly, několik obrů, vlkodlaků a upírů. Poté pár nejspíše lidí, kteří drželi krátkou díku. Po obloze létali mozkomorové, kteří vylétli z oblouku smrti.

 Všichni obyvatelé, kteří ještě byli při vědomí, se dali na útěk. Nikdo ale nedošel moc daleko. Cestu jim zatarasily plameny vylétávající z rukou tajemné postavy. Z tříset lidí, přežili jenom dva. A to jen díky kouzlení.

.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.

 Bylo teplé podzimní odpoledne. Větřík si pohrával s listy a tvořil malé vlnky na velikém jezeře. Několik studentů pobíhalo po pozemcích. Někdo se projížděl na koních. Panoval mír, skončili zkoušky, tak proč by se neradovali? Najednou někdo zařval. Studen spadl z koně, se šípem v hrudníku. Jeho soused na to koukal s otevřenou pusou. Než stačil něco říct, zkončil vedle svého kamaráda se šípem v krku. Několik studentů se dalo na zběsilý úprk do hradu. Tomu všemu se smála postava oděná v koženém oblečením, které bylo na černé plátěné košili.

.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.

 Uběhlo několik hodin. Hrad byl v obležení části armády. Hrad bránilo několik učitelů, žáků a ochránců, kteří stáli na hradbách a odstřelovali nepřátelé. Zbytek lidí, kteří mohly bojovat stáli za branou. Čekali, až prorazí bránu, nebo až jim přijde někdo na pomoc. Brána začala pomalu praskat. Údery od temných tvorů, byli i na ni moc. Všichni v hradu věděli, že jsou ztraceni, když jim nikdo nepříjde na pomoc.

 Už pomalu ztráceli naději, když se ozval lesní roh. “Kentauři“ zvolal kdo si na severní věži. V řadách obránců hradu se vše začalo obracet k lepšímu. „Otevřete bránu a zažeňte ty hajzli pryč“ zakřičel učitel astronomie. Na jeho výzvu se začali přidávat další lidé. Obránci si tak věřili, že otevřeli bránu a vyřítili se ven. Vyběhli s řevem ven. Začali vrážet do nepřátel. Ty začali couvat pryč.  Když byli několik set metrů od lesa, tak se náhle obrátili. Z lesa se vyřítila několikrát větší armáda. Několik lidí, kteří ji viděli celou nemohli uvěřit, že mohli být do ted tak slepí. Obránci viděli svou chybu. Naletěli po hlavě do pasti. Toto nemůžou přežít. Jedna řada po druhé začali odpadávat. I kentaurům začali docházet síly. Najednou hluk boje přehlušilo zařvání lva a orla. Z nebe se snesl velikánský orel, který měl rozpětí přes pět metrů. Za ním se snesl nemenší grif, který nesl v drápech jezevce. Všichni tři se přeměnili ze svých zvířecích podob a začali vrhat kouzla po nepřátelých. Průběh bitvi se po několikáté začal měnit. Dobro by jistě vyhrálo, když přišli zakladatelé bradavic. Ale to by je nemohla obklíčit stěna ohně, která se jim ani společnými silami nedařila uhasit.

.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.

 Salazar s Harrym odpočívali když se před nimi zjevila smrtka.

„Budete muset opustit moje sídlo. Nastal váš čas. Pošlu vás do doby několika týdnu po odchodu Salazara. Na Bradavice útočí armáda. Musíte ji zastavit. Nyní jdete. A až se jednou budete ptát, tak ano, budete se moci vrátit.“ Řekla jim smrtka. „nyní máte hodinu čas na přípravu. Přesně za hodinu se objevíte u Bradavic. Budte připraveni na boj.“

 Harryho přepadl pocit nejistoty. Salazara zatím euforie. Znova je uvidí. Bude moci obejmou Helgu.

Celý nedočkavý se pustili do balení. Za necelou hodinu byli sbalení a rozloučení s přáteli, které si tu nadělali. Přesně za hodinu o odchodu smrtky se s nimi zatočil svět. Dva vyvolení odešli.

.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.

Tři zakladatelé Bradavic se snažili uhasit ohnivou stěnu, která se nebezpečně přibližovala. Rowena si dokonce přivolala elfským kouzlem na pomoc sílu přírody, ale ani ta nepomohla. Godrik zakřičel ad to přestane, ad on klidně zemře, ale oni musí žít. Výkřiky jako „nech je žít“ se z jeho úst ozívali čím dál častěji a naléhavěji. Už jim kůži oblizovali plameny. Když někdo zakřičel „ne“!

.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.

 Harry se s Salazarem objevili na střeše jedné z předních věží. Sotva se stačili zorientovat, když slyšeli „Oni nesmí zemřít“. Oba se blesku rychle otočili za tím, kdo to vykřikl. Nebyl to nikdo jiný než Godrik Nebelvír. Když Salazar spatřil kdo je v plamenech popadla ho zběsilost. „ Neee!“ zařval a skočil ze střechy. Dopadl lehce. Hned za ním skočil Harry, ten se částečně přeměnil do své zvěromágské proměny –draka-, narostly mu křídla. Salazar roztáhl ruce, dlaně, z kterých mu začal vytékat proud vody, namířil na ohnivou stěnu. Ta přestala postupovat zastavila se. „Harry potřebuju pomoc“ zakřičel.Místo odpovědi se do ohnivé stěny začal zabodávat proud ledu.

 Po několika málo sekundách stěna zmizela. Všichni se vrhli Salazarovy do náruče. Harry mezitím pobíhal po bojišti a ničil nepřátele. Po dojemné chvilce se Bradavická čtyřka dala do boje. Nyní byli nejsilnější…..byli spolu. Zlo se podařilo odehnat, ale jenom zde…

Poslední komentáře
24.01.2008 14:40:54: diky
23.01.2008 19:20:29: suprová kapitola i cela povídka jen tak dal :-)
21.01.2008 11:02:51: smiley${1}smiley${1}smiley${1} diky za koment, a neboj ted nemužu hrat WoW tak je aspon drobet času...
20.01.2008 19:55:46: Chvíli se k tobě nekoukám a co nenajdu ? smiley čumim jako puk!!! a radši to ještě kontroluju, jestli...
 
Znám to, ale nevím o tom nic