Halltenův svět

Fantasy world

Fantasy World – WoW server

Pokec pro všechny

Návštevní kniha

Harry Potter - smrt je jen začátek

2.kapitola

Takže toto je jedna z mích nejdelších kapitol. I když bych chtel aby každá delší byla minimálne stejne dlouhá.

 Přemístění proběhlo jiným způsobem nežli normálně. Harry byl zvyklí na hlučné přemístění, kdy se cítíte, jakoby vás protahovaly úzkou trubkou. Naproti tomu Salazal byl zvyklí na nehlučné přemístění. Ten strašný pocit byl ovšem i u tohoto druhu. Oba dva způsoby byly velice nepříjemné, zato smrtky byl velice pohodový. Vypadalo to jakoby jste se propadl do země. Poté jste se objevil na určitém místě.

 Objevili několik set metrů před polorozpadlým zámkem. Zámek musel být kdysi nádherný, mnoho malých i velkých věží trčících do výšky, stěny  po kterých rostli nádherné květiny. Sloupy, které vzhledem připomínali ty antické, podpírali několik menších balkonů. Zámek byl natřen do šedivé, která budila lehce depresivním dojmem. Celý vzhled ale zkrášlovala krajina okolo. Ostré skály, na kterých byla hnízda nebeských dravců. Mělká řeka, která ztékala z pánve uprostřed hor na severu, byla plná medvědích mláďat, které lovily ryby.

Před bytelnou ocelovou branou stál kentaur a člověk. Kentaur měl pokožku zbarvenou do světle modra. Dlouhé modré vlasy byli poseté stříbrně bílými. Přes záda měl přehozený toulec se šípy a luk. Člověk měl na pravé straně pasu připnutý jeden a půl ruční meč. Druhý stříbrný meč měl pověšený přes rameno. Světlé vlasy až po ramena byli proseté tmavými, pravou barvou jeho mladých vlasů. Ostře řezané rysi byli poznat i přes plnovous. Na zádech se mu houpal štít, na kterém byl vyobrazena růže křížící se s mečem, před štítem.

Tento erb měl ve znaku tajemný rod, který si říkal „rod mrtvého válečníka.“ Vyobrazení na erbu znamenalo několik věcí. Růže, znak krásy, která dokáže zranit se kříží se smrtelným Exkalibrem, mečem jenž psal dějiny bojovných obyvatel severu a západu Evropy. Ty to dvě věci, růže a meč, znamenali krásu, bolest a smrt. Růže znamená krásu pro milovníky a romantiky a meč pro bojovníky a ochránce. Štít v pozadí má zaškol připomínat, že obrana je nejdůležitější.

„Vyvolení toto jsou Akel“ ukázala na kentaura „a Alismir“ Bledý muž se dvěma meči, „oni vás budou učit. Nyní musím odejít plnit své poslaní. Vy se jděte zabydlet. Vrátím se pro vás až přijde čas.“ Rozloučila se s nimi a zmizela.

 „Pojďte za mnou“ řekl hromovým hlasem Alismír a šel směrem ke bráně. Z blízka na bráně poznali, že toho hodně pamatovala. Hluboké rýhy po ostrých drápech. Ohořelá místa. To vše nasvědčovalo tomu, že hodně vydržela a ještě víc vydrží.

 Když se brána otevřela, naskytl se jim pohled na kamenitou chodbu, která byla rámovaná gobelíny a brněními. Cestou do zadní části zámku prošli přes tři nádvoří. Každé z nich bylo dělané v jiném stylu. Zatímco první- trpasličí, bylo plné propracovaných soch. Ty další dvě- elfské a vílí, byli plné pestrobarevných květin, kolem nichž poletovali bezbranní motýli.

 Když došli před své patro, byli velice unavení. Šli přes 25 minut a ušli kolem tří kilometrů.

Celé patro bylo obloženo ve tmavé dřevě. Ebenové dřevo odráželo světlo, které sem vnikalo otevřeným francouským oknem. Na stropu byli vyryté výjevy z legend. Různé motivy z různých legend se různě protínali, proto nebylo poznat, co přesně se kde děje.

 Na konci chodby byli dvoje dveře. Na jednich bylo napsáno Harry na druhých Salazar.

Každý se vydal do svých. S Harrym šel Alismír, se Salazarem Akel. Alismir ukazal Harrymu, kde co je. Pak mu vysvětlil, kde se bude učit jaký druh boje a magie. Nakonec se rozloučily, a dali si sraz na trpasličím náměstí v šest ráno.

 Ráno vstál po páté hodině. Ani mu to moc nevadilo, protože byl zvyklý vztávat. Na trpasličí náměstí přišel těsně před domluvenou dobou. Ani by tam nedošel včas, kdyby mu nepopsal cestu trpaslík, který byl oděný do bitvy. Na náměstí dorazil společně se Salazarem, kterého dovedla víla.

 Po několika minutách cesty z náměstí došli do hodovní síně, kde se najedli. Po snídani, která se skládala hlavně z masa a ovoce, šli trénovat. Trénovat měli na palouku za zámkem. Palouk se skládal ze třech hlavních částí- skály ze severu, říčky která vytékala ze země a zbytku palouku, který měl tvar kruhu.

„Žáci, bude te nás oslovovat pane nebo mistře. Když vám něco nařídíme tak to splníte. Nyní rozvrh. Prvních několik měsíců budete posilovat svoje fyzické já“ řekl Akel. “nyní si dejte pět koleček okolo palouku.

 

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.

Od ted Alismír = Ali

 

po 78dnech.

Oba dva se velice změnili. Díky cvičení, které probíhalo celý den. Nyní byli připravení na boj se zbraněmi a na magii.

 „Nyní budeme pokračovat na další stupeň. Každý den do deseti hodinách budeme cvičit magii, od půl jedenácté do třech budete cvičit boj, samozřejmě budete mít přestávku na oběd, poté od čtyřech budeme cvičit to co jsme nestihli.“ Touto řečí začal výcvik legend, států, říší, kontinent a dokonce i světů.

 Nejnáročnější bylo skloubit magii s bojem s mečem. Harry od Aliho pochytil styl boje. Bojoval se dvěma totožnými meči. Jeden, ten postříbřený, byl hlavně na zabíjení z blízka, zato ten druhý, byl na kouzelnický útok. Harry ho používal místo hůlky. Do pochvy měl zasazený smaragd v kterém byla ukryta kapka smrtčiny krve. Salazar bojoval s velikou palicí. Ta byla zasvěcena smrtce. Na násadě byly vyryty dva důlky v kterých byly usazeny smrtčiny kosti z prstů, které v poslední bitvě porazil generál nepřátelské legie.

 V magii se naučili řídit se instinkty. Bylo důležité co umí, ale ještě důležitější bylo jak to cítí. Třeba mohly kdykoli kohokoli oživit, ale proč by to dělali, když ví že to není správné. A když ho oživí, tak si ho smrt stejně znova během několika minut znova vezme.

 Naučili se používat všechny obory magie. Sice v každém měli veliké znalosti, ale mezery byli ještě větší. Každý si rozvinul svůj styl. Harry používal v boji přeměňování, formule a bílou a černou magii. Salazar radši využíval své kladivo a magii mysli se živelnou magií.

 Po několika letech na zámku velice sehráli. Byli velice vyrovnaní, každý vynikal v něčem jiném, ale když spolu zápasily, byl to dlouhý boj.

 

-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,

 

Mezi tím, co se učili, se bradavice změnili, velice změnili. Voldemort je ovládl a dosadil do jejich vedení své lidi. Většina kouzelnického světa nic nevěděla. Proč by se oni měli zabývat něčím, co šířili ti lháři, kteří dříve byli s tím lhářem Brumbálem. Na ministerstvu vládla korupce, bohaté čistokrevné rody si mohly cokoli dovolit. Stačilo několik malých úplatků a měli vše. Ti co přežili masakr u Bradavic, byli pronásledování, přisluhovači pána zla, jako lovná zvěř.

 Do Bradavic přišel nový kluk. Nikdo neznal jeho jméno, ty co ho slyšeli, už nežijí. Všichni mu říkali Ledík. Ledík zaprvé proto, že k žádné z mnoha dívek neprojevil kromě touhy a vášně žádný cit. A za druhé dokázal ublížit bez známky soucitu. Proto není divu, že byl zařazen do zmijozelu. Ze začátku, když přijal místo zmijozlského prince, mu dělal naschvály Draco Malfoy, který byl zproštěn všech obvinění a mohl se vrátit, ale potom co se jednou probudil v růžové baletní sukýnce a byl celý růžový, toho nechal.

 

-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,

 

 

 Oba často mysleli na svojí minulost, na svůj domov. Salzar na své přátele, zakladatele Bradavic a hlavně na svojí snoubenku Helgu. Zato Harry na všechny ze řádu. Dokonce si uvědomil, že to co cítil k Giny, byl  jen ochráncovský komplex. Za celou dobu, co strávili na zámku duší, se jim neukázala smrtka ani jednou. Dokonce i když byl pohřeb velitele trpaslíků.  Dozvěděli se o ní několik zajímavých věci, které byli zapsány v knize „Mocní a ještě mocnější.“ Dozvěděli se, že to byla kdysi obyčejná kouzelnice, která  žila v dávných dobách. Jednou, když cestovala po světě, poznala mladíka. Bláznivě se do něj zamilovala. Splnila každé jeho přání, každý rozkaz. Po několika letech, kdy ji už nepotřeboval, ji odkopl jak starého psa. Tím ji zlomil srdce. Chtěla zemřít, a proto hledala smrt. Aď se pouštěla do jakéhokoli nebezpečí, vždy vyvázla zdravá. Když nmohla zemřít sama, tak pomáhala se smrtí jiných. Toulala se krajinou, a trestala nespravedlivé, kruté a bezcitné lidi. Po několika letech ji byla nabídnuta nabídka, že se může stát smrtkou. Bude brát život lidem, kteří si ho neumí vážit. Jaká to byla ironie, ona, ta která chtěla zemřít, ma brát život svým druhům. Přijala. Po dlouhé době “byla povýšena“, nyní brala život všem, kteří měli zemřít. Ale jen na jednom světě z mnoha. Pořád, celý svůj život, pozorovala ze svého sídla toho, který ji zlomil srdce.  On pořád žil. Byl nesmrtelný, nikdy nezestárl. Jak šel čas zlepšoval se, už to nebyl ten obyčejný kluk, děvkař, který lámal každé dívce srdce. Nyní to byl zabiják. Krutý, nemilosrdný zabiják, který neměl soucit. Stal se zněj výborný kouzelník, výborný kouzelník. Stal se zněj vrah jménem…………… Ledík. Ledík za sebou zanechával spoušť. Nebojoval stejně jako ostatní. On byl stratég. Nejdříve zaútočil svým lukem. Luk byl z třešňového dřeva, byli v něm vyryté runy,vyplněné stříbrem. Šípy, které zůstávali v jeho obětech, byli z chirurgické oceli. Hrot byl z vybroušeného diamantu, směr řídili ocasní péra ptáka fénixe, které byli na konci. Poté je dorazil bojovým uměním kung-fu a kouzli, které lítali z hůlky. Mohl ho zabít jen jeho bratr Showman. Ten ale nikdy nikoho nezabil, a tak to i zůstane. Showman neměl takový potenciál jako jeho bratr. Celý život jen po svém bratrovy uklízel, chodil po světě a ničil stopy po krveprolitích.

Poslední komentáře
31.12.2007 11:31:30: ja už ji mam napsanou...přidam ji behem tohoto tydnesmiley${1}
30.12.2007 13:16:47: Heleď, už tady máš 15 komíku tak na co čekáš? smiley${1}
09.12.2007 16:03:26: díky
09.12.2007 12:32:41: Po dlouhé době jsem se podívl na tvůj blog a zjištuju, že je přestěhovaný.Neměl jsem moc čas, ale kd...
 
Znám to, ale nevím o tom nic