Halltenův svět

Fantasy world

Fantasy World – WoW server

Pokec pro všechny

Návštevní kniha

Harry Potter a dědic mocných

7. kapitola

Harry prohledábal knihovnu, snažil se najít něco o bráně do říše mrtvých.
Hledal a hledal, sílu mu dodávaly spomínky na své rodiče, Jamese a Lily Potterovy, na Siriuse a na Albuse Brumbála. Prohledal skoro celou knihovnu a nic. Blížil se k poslední polic. Šel pomalu, protože věděl, že když knihu nenajde zde tak už nejspíš nikde. V půli cestě spatřil na zemi znak, stejny jako byl v chrámu nejvyšších (bíla růže posazená na andělsky bílých křídlech, ktere sou probodnuty ohnivým mečem), klekl si a dotk se ho rukou. Znak zazařil a na místě kde do ted stála police s knihami o nejvyší urovni léčení, byli schody.

Dlouho se nerozmíšlel, vydal se prozkoumat schodiště a místo ke kterému schody vedou. Šel dlouho, než narazil na obrovitou bránu. Snažil se dotknout stříbrné kliky, ale vždy když od ní měl rukul 10 cm, tak ji zastavila neviditelná bariera. Skoušel se přiblížit asi 15 minut, pomalu, ale jistěstrácel trpělivost. Už chtěl odejít, když mu v hlavě promluvil mužský hlas "prokaž se a řekni co zde pohledáváš"
"Já Harry James Potter Mermon dědic archandělu a démonů, zároven jsem částečne nejvyšším. Hledám zde knihu, v které bych nalezl informace o bráně do říše mrtvých a o samotné říši mrtvých."
"Do této jeskyně může vstoupit jenom nejvyšší. Ty jím si jen částečně, ale vztoupit můžeš. V těchto komnatách najdeš vědění. Vstup tedy" ozval se mu znovu hlas.

Na toto Harry čekal, chytl stříbrnou kliku a otevřel bránu. Naskyt se mu pohled na obrovitý sál. Na zdech chrámu byli vyryty výjevy z mnoha bitev, runy a neznámé písmo. Na konci sálu byly zlaté dveře. Uprostřed místnosti stály regály plné knih.
"Ty jenž těšký ukol máš, se ještě hodně naučiti musíš" ozval se mu v hlavě ženský melodický hlas
" Kdo jste??" ptal se Potter
" My jsme první nejvyšší"ozval se ženský hlas "zde, v tomto síle, střežíme vědění." dopověděl mužský hlas.
"Mužete se mi ukázat???" položil jim otázku Harry
Místo odpovědi se před ním zjevili 2 osoby, muž a žena. Ženě, nebo spíš dívce, mohlo být nanejvýš 18 let. Měla černé vlasy do pule zad, poměnkové oči, od kterých se nemohl Harry odtrhnou. Měla na sobě modrý hábit se zlatými lely, který zvýraznoval dokonalou postavu.
Chlapci mohlo byt také takm 18 let. Měl světlé, krátké vlasy, černé oči. Na sobě měl strříbrný hábit.
"Já jsem Lissa a toto je John" představila se za oba dívka
"já se jmenuju Harry" představil se Harry
"Tak jak se ti tu líbí???" zeptal se John, ani nečekal na odpověd a pokračoval "to že jsi sem našel cestu, znamená že jsi vyvolený. Já s Lissou tě budeme učit. Ty jsi chtěl vědět neco o bráně pekelné???"
"Ano" odpověděl Harry
"Tato brána je most mezi světy." začala vyprávě Lissa" mužeš z ní přivést své blízké, ale jen když mají čisté srdce."
"Na to aby jsi mohl někoho přivést z pekla a tím ho vyrvat ze spárů démonů, musíš splnit 3 ukoly" návazal John na Lissiin přednest
"jaké jsou ty 3 ukoly???" ptal se Harry
"to je různé" odpověděla Lissa "ted už běž, venku se strhuje k bitvě, budeš zapotřebí" vyzvala ho k odchodu Lissa a usmála se na něho" už jdi" popostřčila ho, když viděla že se nemá k odchodu.
"ahoj" rozloučil se s nimi Harry a odešel
Žádné komentáře
 
Znám to, ale nevím o tom nic