Halltenův svět

Fantasy world

Fantasy World – WoW server

Pokec pro všechny

Návštevní kniha

Harry Potter a dědic mocných

4. kapitola- Povznesení a Erised

"Ano" odpověděl Harry stručně, protože to bylo jediné na co se v té chvíli zmohl.
"dobrá postav se vedle mne" vyzval ho Gabriel, Harry tedy přišel mezi nej a Merlina a stál na proti staře vyhlížejícímu oltáři.
"Harry opakuj po mne" vyzval Gabriel Pottera" Já Harry James Potter Mermon přísahám, že budu bojovat za neutralitu na tomto světě, budu ničit zlo a oslabovat dobro, budu chránit neviné i kdybych měl zemřít, tak přísahám ve svém jménu a jménu mích předků." sotva HArry dořekl poslední slovo oběvil se na nom nádherný hábyt ve stejných barvách, jako měl Merlin (zlatavý hábyt) a pocítil naval magie, energie a vědomostí.
"chyt se mne" vyzval Harryho Nejvyšší
jen co se ho harry chytl, oběvil se ve velikánském chrámu mezi mraky. Chrám připomínal Antickou archytekturu, podpěrné sloupy, o které se jakoby otáčel výtr, byly v jemně tyrkysovém ostínu, strop byl tvořem lehkými mraky a podlaha se skládala z nablýskaného mramoru, prostě nádhera.
Jen co si Harry přestal prohlížet chrám, začal si prohlížet bytost vedle sebe, vypadal jako elf s modrou pokožkou, dlouhé zlaté vlasy ladily s nádhernýma očima. Byl oblečen v rudém turbanu.
"zdravím tě Harry, já sem Ahagonem, sem nejvyšší z Nejvyšších. Nyní se nacházíme v našem chrámu, kde provedu tvoje zasvěcení, hned po zasvěcení te provedu branou času do Erisedu kde se budeš učit dávno zapomenutá učení a pochopil by jsi, tvoji nově nabytou moc. Ted si stoupni doprostřed chrámu, na vyrytý znak Nejvyšších a opakuj po mě"
sotva Harry došel do prostřed chrámu a stoupls i na znak nejvyších (bíla růže posazená na andělsky bílých křídlech, ktere sou probodnuty ohnivým mečem), začal Ahagonem říkat přísahu ( už druhou za dnešek, mluvil sám pro sebe Harry) " já Harry James Potter Mermon Jsem připraven, stát se částečně nejvyšším, přijmout moc stvořitelů a zachránit svět. Jsem připraven podrobyt se zapomenutým učení. Tak přísahám ve svém jménu a jménu všech přátel a členů rodiny".
Nyní pocíl, že dokáže cokoliv. Podíval se na Ahagonema a ten se na nej usmál vševedoucím usměvem.
"Harry ted projdeš do tohoto portálu" ukázal na ohnivý portál, který byl ohraniočen kotoučem vody "a ocitneš se v Erisedu, už na tebe budou čekat, zbohem" pravil,
Harry polk a vykročil do neznáma.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Rone chvátej, Remus na tebe čeká dole.!!!!!!!" křikla na svého nejmladšího syna paní Weasleyová, tesne po tom co dořekla poslední slovo, skutálel se ze schodů nejlepší Harryho kamarád Ron.
"Rone pojd sem" volal na nej Remus Lupin. Ron přiběhl k Remusovy a ten se s ním přemístil do Kvikálkova. Došli k domu íslo 4 a zazvonil. "Dobrý den, já sem Remus Lupin, jdu si pro Harryho" promluvil Lupinna Harryho strýce Vernona, který se jediný zvedl od televize a šel otevřít.
" Pottere pojd dolů, máš tu návštěvu!!!!" zařval na Harryho strýc Vernon. Když nikdo nepřicházel, ukázal Lupinovy a Ronovy pokoj a šel se dokoukat na film.
První čeho si REmus všiml, když otevřel dveře byl nepořádek. Po pokoji byly poházeny knížky, Hedvičina klec byla plná trusu a na nábytku byla malá vrstva prachu. Nepořadek by nebyl tak hropzny, kdyby našli Harryho, ale on tu nebyl!!!!!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Harry se pro vkročení do portálu, začal propadat. Míjel velké množství světu a zastavil se až před nádherno branou postavenou z rostlin. Porozhlédl se okolo, a první co ho napadlo bylo že je tu vše s souladu s přírodou. Ptáci spívali, voda hučela nádhernou písen a zvířata dováděla v neponičeném světě, to byl Erised.
Žádné komentáře
 
Znám to, ale nevím o tom nic