Halltenův svět

Fantasy world

Fantasy World – WoW server

Pokec pro všechny

Návštevní kniha

HP a rituál Demort od Serentyho

6.Kapitola-Vánoce ano nebo ne

Harry se odletaxoval domů.Tam ho, už čekala jeho babička s nataženou náručí.Přišlo láskyplné obětí.

,,Ahoj Harry."Řekla odrovnaně.

,,Čau babičko."Odvětil přiškrceně.

,,Pojd do kuchyně udělám ti jídlo."Řekla mu Minerva a odcházela do kuchyně.

Když se najedl, tak povídal jeho babičce o tom zařazení do koleje mocnch a různých výhod.Pověděl jí o Dračích žíznivcích a babička na to reagovala.

,,Harry dej si na ně pozor sice ti nic velkého neprovedou, ale oni nejsou jediní."Řekla Minerva.

,,Jak nejsou jediní?To mě chce dostat, ještě někdo?Kdo?"Zeptal se Harry.

,,To jsem ti neměla říkat, zapomen na to."Řekla mu a odešla pryč z kuchyně.

Harrymu se nelíbilo, že se babička bojí.Cítil z ní takový zvláštní neklid, jako kdyby něco tušila.Harry si začal číst Denního věštce a zjistil docela dost zajimavých věcí.Třeba, že smrtijedi začali znovu ukazovat svou sílu.

Po přečtení Denního věštce byly, už dvě hodiny.Odešel do velké knihovny si něco přečíst.Našel tam hodně knih o nitroobraně a nitrozpitu.Vzal si jich několik a šel do svého pokoje si je přečíst.

V přesně na sedm hodin byl, ale už na večeři.Přivítal se svým dědou.Během večeře mu povyprávěl vše, co se dělo a jeho děda z toho nebyl vůbec překvapený.Jenom se zeptal na ty Dračí žíznivce.

Ten večer, když si Harry četl, tak ucítil nátlak na svou mysl.Pokusil se ji zavřít, ale díky tomu, že byl tlak hodně slabý se mu to povedlo.Vzal si hůlku a vyčkával, když najednou uslyšel obrovskou ránu a domovní dveře se rozletěly na několik kusů.

Rychle se připravil na boj a s hůlkou v bojové pozici sešel dolů.Tam uviděl, jak jeho babička děda bojují s kouzelníky v černých kápích s maskami.Znal takové lidi byli to stoupenci Voldemorta a přezdívali se smrtijedi.

Když jeho babička nedávala pozor, tak na ni jeden smrtijed seslal kletbu mučení.Harry se naštval a jeho magie se začala projevovat.Pozvedl hůlku a vyřkl kouzlo, které má zneškodnit, co nejvíce kouzelníku podle síly kouzla.Kouzlo všechny smrtijedy pevně spoutalo a smrtijeda, který mučil jeho babičku to obmotalo dokonce ohnivým pálícími provazy.

Jenomže kouzlo postihlo i jeho dědu a babičku.Rychle poslal rušící kouzlo a řetězy povolily.Jeho děda pomohl babičce a šli k Harrymu.Když chtěl Harry něco říct, tak jeho děda svázal všechny smrtijedy, ještě jednou.

Rozbitými dveřmi do místnosti vešlo dalších pět smrtijedů.Podle odhadu to jeho dědu zaskočilo.

,,Brumbále vydej nám Pottra mi tě necháme."Řekla jedna ze smrtijedů a podle hlasu to byla žena.

,,Belatrix ty víš, že to neudělám a radši zemřu, než aby šel Harry svámi."Řekl.

,,Není to Pottre."Řekla nějaký muž v kápy.

,,Vypadá to, tak Avery."Řekl jiný smrtijed.

Najednou si všichni smrtijedi sundali masky a Belatrix nečekaně vyslala kouzlo.

Percefic totalus

Protego

Skelore

Belatrix to nečekala a kouzlo do ní narazilo.Padla vysílením na zem.Tohle kouzlo způsobuje maximální vyčerpanost, až do bezvědomí.Když to smrtijedi viděli, tak si nachystaly hůlky do bojových pozic.

Brumbál věděl, že to je zle pokud vyhrají, tak někdo bude ošklivě zraněn.Ted se, ale dalo jenom bud utéct, nebo bojovat a útěk nesl taky slušné riziko zrnění a přišli by o dům.Rozhodl se bojovat a neutíkat.

Dal znamení Minervě a Harrymu, že se bude bojovat.Harry zaujmul bojovou pozici a vyčkával na znamení.Když uviděl mírné kývnutí jeho dědy, tak vyřkl.

Pulio

Nepřipravenému smrtijedovi vyletěla hůlka z ruky a Harry jí chytil.

Percefic totalus

Svázal smrtijeda pustil se do jednoho, který mu zbýval.Jeho babička děda, už dávno bojovali naplno.

Crucio

Harry spadl na zem v obrovských křečích a začal křičet.Byla to kletba mučení od věrného smrtijeda.Mučil ho, už tři minuty a Harry myslel, že je už po mrtví.Byla to nesnesitelná bolest.Když to přestalo, tak s obtížemi vzhlédl.

Nad ním stál onen smrtijed a díval se mu do tváře.Harry z posledních sil napřáhl hůlku a vyřkl.Upadl do bezvědomí a ztrácel se v tmě.

Impedienta

Smrtijed pod náporem kouzla přeletěl přes celou místnost a tvrdě narazil do stěny.Po chvíli usílí se ten smrtijed zvedl a šel k Pottrovi ho odnést odsud.

Brumbál viděl, jak Harry zneškodnil hned na poprvé jednoho smtijeda.Měl správný postoj a ještě držel hůlku, tak jak se správně držet měla.Jenomže ji, tak drželo, už jenom pár kouzelníků.Mezi ostatními se to zapomnělo.

Další kletba byla kletba mučení.Chtěl Harryho ochránit, ale to by znamenalo prohru v boji.Bojoval dále s Luciusem Malfoyem.Pomalu získával převahu.Když porazil Malfoye, tak se nad Harrym skláněl nějaký smrtijed poznal v něm Notta.

Bombarda

Smrtijeda to odhodilo znovu na druhou strnu, ale už nevstal.Podíval se po Minervě a ta zrovna porazila Crabe, který ležel spoutaný na zemi.Rychle přešel k Harrymu a zjistil, že je v bezvědomí, ale má puls a potřebuje rychle lekouzelnickou pomoc.Poslal vzkaz na ministrestvo a Minerva se přemístila k sv. Mungovi pro lekouzelníka, aby mohl Harryho ošetřit, protože kdyby ho přemístili, tak by určitě zemřel.

Za pět minut byl Harry, už vyčerpaný z vnitřního boje o život a přerývavě dýchal.Když se sem přemístila Minerva a lekouzelnice, která chodila do Bradavic.Přešla k Harrymu a skontrolovala základní funkce a dala mu lektvar síly.

Harry dostal trošku více síly, ale byl na tom pořád stejně.Sice dýchal, už pravidelně, ale puls pořád nestabilní.Dala mu ještě jeden lektvar a Harry byl stabilizovaný.Levitačním kouzlem ho přenesla na pohovku a prováděla různá kouzla.Třeba, aby až se probudí ho nebolela hlav z kletby mučení nebo aby neměla kletba trvalé následky mu nalila další lektvar.

Harry spal celé tři dny a lekouzelnice jim ho tady nechala s tím, že ji zavolají, kdyby se něco dělo.Když s tím souhlasili mohli si ho tady nechat.Harry se probral v 9 hodin ráno a u něho v křesle ležel jeho děda.

Pomalinku se postavil sice zavrávoral, ale nespadl.Sešel dolů na snídani, protože měl obrovský hlad.V kuchyni nikdo nebyl, tak si připravil snídani a dosyta se najedl.Když po půl hodině dojedl, tak šel do knihovny.

Půjčil si nějaké knihy a odešel nahoru.Tam si sedl do křesla vedle jeho spícího dědy a začal číst.Jeho děda se probudil za dvě hodiny.Když viděl Harryho, jak vedle něho klidně sedí a čte si, tak se usmál a řekl.

,,Dobré ráno Harry."Pozdravil ho.

,,Dobré"Odvětil a četl dál.

,,Musím ti něco říct."Přiznal.

Harry odložil knihu a s otázkami v očích se na něho otočil a vyčkával.

,,Musím ti říct, že si mě překvapil tím, jak dobře ses naučil kouzlit a hlavně si měl dobrý postoj a držel si správně hůlku.Nadruhou stranu tě ve dvanácti letech mučili tři minuty a ty, ještě vyšleš na smrtijeda Impedienta."Shrnul to a když končil větu, tak už skoro řval.

,,Musím ti ukázat fotky smrtijedů, aby si věděl kdo který je a věděl o něm dost na to, abys si se mohl účině bránit."Prozradil mu Brumbál. [MM1]

,,Dědo, jak mi to pomůže proti smrtijedům vždyt oni jsou zkušení kouzelníci a jestli se mi povedlo je jednou převést je štěstí."Řekl Harry.

,,Harry pochop, že oni o tobě ví hodně a ty bys je ani nepoznal, musíš se naučit předvídat tah soupeře."Pověděl mu jeho děda klidným hlasem.

,,Dědo povstal Voldemort?"Zeptal se na otázku, která ho hodně zajímala.

,,Ještě ne Harry, ale je tady sice slabý, ale může hodně způsoby získat své tělo zpět."Prozradil mu.

,,Dobře, ukážeš mi ty fotky a řekneš mi o těch smrtijedech, co nejvíce."Řekl a Harry a usmál se.

Jeho děda ho odvedl ke krbu s letaxem.

,,Ted se přeneseme do mé kanceláře v Bradavicích mám tam složky o hodně smrtijedech."Prozradil mu.

Když se dostali do dědovi kanceláře spatřil Harry na bidýlku nádherného fénixe.Přešel k němu a pohladil si ho.Fenix místo, aby mu dovolil se pohladit vzlétl a přistál mu na rameni.Nebyl vůbec těžký a Harrymu se strašně líbil.

,,No Harry není moc lidí, kterým Fawkes sedne na rameno, měl by sis toho hodně vážit."Prozradil mu.

,,Jmenuje se Fawkes?"Zeptal se Harry.

,,Ano, tak se jmenuje, ale pojdme radši k těm spisům."Řekl a vytáhl z jeho stolu hromadu složek.

Četli je a Harry se snažil naučit o každém něco u hodně lidí odhadl jejich postoj k straně zla.Jeho děda mu řekl o hodně smrtijedech, jak kdo přemýšlí a Harryho to, ač nerad to přiznával začalo bavit.Strávili tam celý den, až do večera a přes odpoledne si dali hned dvě větší přestávky s jídlem.

Večer se pomocí krbu dostali unavení domů.Kde si dali velkou večeři, když chtěli jít spát, tak jim cestu zastoupila jeho babička s naštvaným výrazem, který nevypovídal nic dobrého.

,,Co si o sobě myslíte, že omdlíš vysílením po kletbě mučení a vyšleš ještě kouzlo a to ti je teprve 12let.Potom, když se po třech dnech probereš, tak si na celý dlouhý den někam vypadnete?"Řvala na ně jeho babička, jako smyslů zbavená.

,,Promin babičko já nechtěl."Řekl Harry.

Pak se stalo to, co nikdo nečekal Harrymu do náruče padla jeho babička začala plakat.Jeho děda k nim přistoupil a objal je oba.

,,Už se nikomu nic nestane."Pověděl.

Všichni tam, ještě nějakou chvíli stáli pak Minerva řekla.

,,Je už pozdě měli bychom jít spát zítra je Štědrý den."Pověděla Minerva a jak řekla, tak i udělali šli spát.

Žádné komentáře
 
Znám to, ale nevím o tom nic