Halltenův svět

Fantasy world

Fantasy World – WoW server

Pokec pro všechny

Návštevní kniha

HP a rituál Demort od Serentyho

4.Kapitola-Nástup do školy

Harry cvičil s jeho babičkou do odjezdu přeměnování a držel se její rady.V den odjezdu se s babičkou rozloučil doma a mohl spolu s jeho dědou vyrazit.Jeho děda totiž chtěl mluvit s ředitelem a to se Harrymu zdálo podezdřelé.

Když se pomocí krbu dostali do velké místnosti s podlouhlým stolem, tak do místnosti vešel, ještě starší mu, než je jeho děda.Harry si prohlídl a cítil z něho obrovskou sílu a moc.

,,Ahoj George."Řekl jeho děda a přátelsky se objal s tím neznámým mužem.

,,Nazdar Albusi tohle je tvůj vnuk?"Optal se.

,,Ano to je Harry můj vnuk a tvůj nový student."Přiznal Brumbál.

,,Já jsem George Ratchem a jsem ředitelem téhle školy."Představil se mu jeho nový ředitel.

,,Já jsem Harry Potter, těší mě."Podal mu ruku Harry.

To, ale na Harryho mírně zaraženě hleděl jeho ředitel a pak se otočil na jeho dědu.Ten neznatelně kývnul.

,,Harry tvé věci jsou v pokoji a do pokoje tě odvede skřítek."Pověděl mu ředitel.

,,Kope."

PRÁSK

Před Harrym se objevil skřítek a otočil se na ředitele.S otázkou v očích.

,,Odved prosím Harry do jeho nového pokoje číslo je 146 a tady máš klíč."Řekl směrem ke skřítkovi.

,,Harry za dvě hodiny půl je slavnostní večeře na počest nového školního roku, tak bud přesný."Řekl mu ředitel a odcházel do jeho kanceláře.

,,Ahoj Harry a dej na sebe pozor."Rozloučil se jeho děda objal ho.

Po rychlém rozloučení odkráčel za jeho ředitelem.Chtěl hrozně slyšet o čem se baví, ale byl tady ten skřítek, který ho měl odvézt.Harry na skřítka kývl a následoval ho.

Prošly, už spoustu chodeb a Harry se snažil, co nejvíce se naučit.Skřítek ho dovedl, až do pokoje a odešel.Harry měl vlastní koupelnu, obrovský pokoj, ve kterém byl konferenční stůl, židle, skříně, postel, koberec, noční stolek, pohodlné tři křesla a jedno středně velké okno.

Harry si vybalil věci z kufru a vytáhl si knihu, co zrovna četl.Byla o správném postavení v boji, taktice boje s více protivníky nebo zvířaty.Naučil se správně držet hůlku, tak aby mu při žádném úhybném manévru nevypadla.Také si přečetl o tom, jaké úhybné manévry jsou nejlepší a nejúčinější.Protože do začátku večeře zbývalo, už jenom půl hodiny zavřel knihu a vyšel.

Našel velkou sín těsně před zahájením večeře.Bylo tady šest dlouhých stolů a jeho vrstevníky neviděl nikde.Když najednou se dveře otevřely a vešli jeho vrstevníci včele byl ředitel.Harry se k nim rychle přidal šli před učitelský stůl.Počkali, až se ředitel usadí.

,,Vítám vás v novém školním roce, který pro vás bude nejenom náročnější, než ten předešlí, ale hlavně bude zajimavější, protože se rozhodlo, že na škole bude kroužek Famfrfál."Řekl a hned na to se ozval obrovský jásot od všech studenských stolů.

,,Prosím prvnáky, aby se po přečtení jména postavili před tuhle kamenou mísu a řízli se do ruky.Podle barvy do které se miska zbarví, tak do té koleje půjdete.

Alice Brothekrová

Přečetla jméno jeden z učitelů a z řady vystoupila malá dívka v jeho věku.Odhodlaně předstoupila před misku a obětním nožem se řízla.Po dopadu kapky krve se miska zbarvila do modra.Dívenka odešla k jednomu ze stolu a tam ji bouřlivě přivítali.

,,Jaké je rozdělení kolejí?"Zeptal se Harry jednoho kluka, který stál vedle něho.

,,Modrá značí odvahu, bílá dobro, černá zlo, zelená touhu po moci, žlutá pracovitost, oranžová učenlivost."Odpověděl mu kluk.

,,Já jsem Tom Setr a jsem z Francie a domluvíme se díky jednomu kouzlu, které bylo vytvořeno pro dorozumívání před pět setí lety.Jak se jmenuješ ty?"Zeptal se ho.

,,Já jsem Harry Potter a jsem z Anglie."Řekl.

,,Ty si Harry Potter?Ten, který jako jediný přežil smrtící kletbu?"Zeptal se ho, ale až moc hlasitě, takže to zaslechla půlka síně a k té druhé se to dostalo pomocí probírání sousedů.

,,Ano to jsem já."Řekl Harry tiše.

Harry Potter

Harry odhodlaně předstoupil před kamenou mísku a nebojácně se řízl.Když jeho kapka dopadla do kamené misky, tak se zbarvila do zlata.Všichni nevěděli, co se děje jenom ředitel to věděl a tak se postavil a řekl.

,,Tahle kolej není nikomu známá, protože naposledy byl do ní zařazen student před tisíci lety a je to kolej pro kterou je typický znak zlatá a značí magickou sílu, kterou má o dost více než ostatní kouzelníci.A tenhle žák má právo si sednout k učitelskému stolu."Přiznal jim ředitel.

Všichni na ředitele zkoumavě hleděli a přemítali, jestli to je pravda nebo každou chvíli řekne apríl.Harry tam jenom, tak stál a nevěděl, co má dělat.Ředitel mu rukou ukázal na místo, kde se objevila židle, kterou ředitel vyčaroval.

Harry se, co nejrychleji dostal na místo, kde měl sedět.Když skončilo zařazování, které Harry už neposlouchal jenom věděl, že Tom se dostal do koleje s oranžovou barvou, která značí učenlivost.

Když se, už delší dobu jedlo a Harry jenom přemýšlel a ignoroval jídlo před sebou, tak ho oslovil jeden profesor.

,,Já jsem profesor Zaked a učím černou a bílou magii.Jsi ten Harry Potter, co přežil kletbu smrti?"Zeptal se ho profesor.

,,Ano pane profesore to jsem já."Řekl Harry.

,,Budu vás učit pane Pottre černou magii, tak se snažte nikdy nevíte, kdo nebo co, vás může napadnout."Řekl tajemně profesor a vrátil se ke svému jídlu.

Harry začal, až ted jíst a tak musel trošku zrychlit, aby se najedl.Když se najedl, tak chtěl odejít do své ložnice, aby stihl ještě něco přečíst, ale to ho zastavil ředitel.

,,Harry zůstan, prosím ještě chvilku sedět."Řekl mu ředitel.

Harry kývl a posadil se zpět.Když byla skoro celá velká sín prázdná, tak se najednou zvedli všichni profesoři a odešli bočními dveřmi neznámo kam.Jenom ředitel zůstal.A přisedl si k němu.

,,Harry tím, že si v 7 koleji ti dává pravomoce, jako třeba vstup do zakázané části knihovny a pokud budeš chtít, tak jako tvůj patron koleje tě mohu doučovat v některých předmětech a rozvíjet tvou moc.Chceš, abych tě doučoval?"Zeptal se ho.

,,Ano, pane řediteli."Přikývl Harry.

,,Tady máš rozvrh na celý školní rok."Řekl Ředitel a podal mu ho.

Pondělí-Snídaně 7-8hod, Bylinkaření 8-10 hod,Přeměnování 10-12hod,Oběd 12-13hod, Lektvary 13-15hod,Černá magie 15-17hod, Psychiku a skryté odpovědi v řeči těla 17-18, Nitroobrana 18-19.

Úterý-Snídaně 7-8hod, Obran proti černé magii 8-10hod, Bílá magie 10-12hod, Oběd 12-13hod, Nitrozpit 13-14,Kouzlení bez hůlky 14-16hod. Možnost hrát famfrfál od 16.30 do 18.30, pokud chcete, tak se přihlaste u patrona vaší koleje.

Středa-Snídaně 7-8hod, Boj se zbraněmi 8-11, Volno 11-12hod,Oběd 12-13hod, Formule 13-15hod, Souboje 15-17hod, Mocná a Zapomenutá kouzla 17- 19hod.

Čtvrtek- Snídaně 7-8hod, Bylinkaření 8-10 hod,Přeměnování 10-12hod,Oběd 12-13hod, Lektvary 13-15hod,Černá magie 15-17hod, Psychiku a skryté odpovědi v řeči těla 17-18, Nitroobrana 18-19.

Pátek- Snídaně 7-8hod, Obran proti černé magii 8-10hod, Bílá magie 10-12hod, Oběd 12-13hod, Nitrozpit 13-14,Kouzlení bez hůlky 14-16hod, Mocná a Zapomenutá kouzla 16-18hod.

Večeře jsou od 19-20hod a večerky v 24hod.Pokud byste nestíhali rozvrh, tak se domluvte s patronem vaší koleje.

Harry si prolétl očima rozvrh a hned věděl, co bude chtít doučovat.Otočil se na ředitele a řekl.

,,Pane řediteli chtěl bych se příhlásit do kroužku Famfrpál a kdybyste měl čas, tak jestli byste mě mohl doučovat v Nitroobraně, Nitrozpitu, Kouzlení bez hůlky a v hodině Mocná a Zapomenutá kouzla."Zeptal se Harry.

,,Dobře budu tě tyto předměty učit, ale to poslední, co sis vybral bude pro tebe, asi nejnáročnější, sice náročné, ale později ovoce, které získáš dřením se ti bude líbit."Přiznal mu řeeditel.

,,Kdy začneme?"Zeptal se Harry.

,,Budeme cvičit o víkendech a některé večery, podle toho jak to budeš stíhat učení."Řekl mu ředitel.

"Dobrou noc, Harry."Rozloučil se s ním ředitel z ničeho nic.

,,Dobrou noc, pane řediteli."Odvětil a vydal se hledat cestu do své ložnice.

Do svého pokoje se dostal v devět hodin.Vytáhl si knížku a sedl si do pohodlného křesla.Četl dlouho a zjistil hodně dalších věcí o soubojích.Za deset minut dvanáct dočetl knihu a šel si lehnout.

Žádné komentáře
 
Znám to, ale nevím o tom nic