Halltenův svět

Fantasy world

Fantasy World – WoW server

Pokec pro všechny

Návštevní kniha

HP a rituál Demort od Serentyho

3.Kapitola.Dospívání

Harry byl na rozdíl od svých vrstevníku velmi bystrý a učenlivý.K učení ho naučila hlavně jeho babička Minerva, jak jí říkal.Jeho děda Albus byl největší čaroděj Anglie, takže měl málo času, ale někdy se s ním učil.Byla to větší zábava, než s jeho babičkou, protože byl vždy hodně vtipný.

Harry dokázal, už i lehká kouzla bez hůlky, protože jednou když se naštval kvůli koštěti, které mu nechtěli příbuzní půjčit, tak nechal vybuchnout vázu.Naštěstí, když se bál, že ho trefí nějaký střep, tak kolem sebe udělal štít.

Pomalu se to učil ovládat, ale uměl jenom pět kouzel více ne.Poslední dobou byla jeho babička a děda nějací divní.Bylo mu skoro jedenáct a měl jít do školy, proto byl hodně nadšený.Když jednou po večeři jeho děda řekl.

,,Harry zůstan, ještě chvilku sedět musíme ti s Minervou něco říct."Pověděl hodně vážně.

,,Měl by si nastoupit do školy, ale Bradavice není jediná škola, co tě chce, jako studenta.Taky si dostal pozvánku na studium od školy v Americe, Francii, Itálii a Španělsku.Všechny jsou nejprestižnější školy světa a vybrat by sis měl sám.Tady máš informace o každé ze škol, co ti poslala pozvánku na školu."Podal mu jeho děda složku.

Harry po chvilce přijal a bez promluvení odešel do pokoje.Byl hodně zamyšlený, protože nic takového nečekal.V pokoji si odložil složku na svůj pracovní stůl a zalehl ke spánku.

Po snídani Harry zapadl ve svém pokoji a začal pročítat informace o školách.Nejprestižnější byla škola z Kanady, která vyučovala všechny předměty, jako ostatní normální školy a ještě k tomu černou magii, bílou magii, nitroobranu, nitrozpit, psychiku a skryté odpovědi v řeči těla, kouzlení bez hůlky, boj se zbraněmi a volitelný předmět pro kouzelníky, kteří měli dostatečnou magickou moc a nadání, mohli si ještě připsat předmět, který se nazýval Mocná a Zapomenutá kouzla.

Chtěl se, co nejvíce naučit, ale taky se nechtěl jenom učit.Rozhodl se pro tuhle škole a tak odešel do knihovny v domě.Hledal tam něco o té škole, co by ho mohlo zaujmout.Našel knihu, která byla celá o téhle škole a začal si jí zběžně pročítat.Dozvěděl se, že ji založil prý samotný Merlin a bylo tam o něm pár pověstí.

Na obědě ignoroval tázavé pohledy od jeho babičky a dědy.Po jídle se vyrovnaně posadil a řekl.

,,Rozhodl jsem se pro školu, která je v Kanadě a založil jí prý samotný Merlin."Prozradil Harry.

,,To je dobře, že sis vybral podle kvality a ještě si musím promluvit s ředitelem tvé nové školy."Řekl jeho děda.

Harry se sice chtěl zeptat, proč ale to už byl jeho děda za dveřmi.Vstal od stolu, poděkoval jeho babičce za dobrý oběd a odešel do svého pokoje.Tam si vzal knihu o základních kouzlech a začal ji číst.Byla to jeho první kniha o kouzlení, protože když se věnoval něčemu z kouzelnického světa, tak to byl famfrpál.Knihu četl, až do večera a hodně ho kouzlení zaujalo.Po večeři si četl, už jenom chvilku a šel spát.

Další den se mělo jít na Příčnou ulici koupit věci do školy.Po snídani vyrazil s Minervou na Příčnou ulici.Když se odletaxoval do Děravého kotle a oprášil se, tak spatřil, že se na něho všichni dívají.Nevěděl, proč ale nelíbilo se mu to.Po té, co jeho babička vyletěl krbem, tak ho vytáhla do místnosti s cihlovou zdí.

Tam poklepala na pár cihel a ty se začaly odtahovat a utvořily vstup na dlouhou ulici.Spolu s jeho babičkou vyšli na první Harryho nákup.

,,Baby, proč se na mě, tak dívali?"Zeptal se Harry.

,,Ted ne Harry, ale doma ti to všechno vysvětlím."Slíbila mu.

Všechno probíhalo v pořádku a koupil si i sněžnou sovu a pojmenoval Hedvika.Šli do posledního obchodu a to do obchodu pana Olivandra, který prodával hůlky.

,,Dobrý den."Pozdravil Harry spolu s Minervou.

,,Dobrý den, pane Pottre a paní McGonagalová."Odvětil zdvořile starší pan, který byl asi pan Olivandr.

,,Už jsem si říkal, kdy půjdete do školy pane Pottre, tady máte jednu hůlku a zkuste s ní mávnout."Řekl.

Harry s ní mávl a hůlka se proměnila v prach.Všichni zaraženě zírali na prach na zemi, co zbyl z hůlky.

,,Musíte mít obrovskou moc pane Pottre, že jedna z hůlek se proměnila v prach."Přiznal a podal mu další hůlku.

,,Tady tahle je jedna ze silnějších hůlek v mém obchodě."Prozradil.

Harrymu neseděla, ani jedna hůlka v obchodě a ani ta nejsilnější ho nechtěla za majtele.Pan Olivandr byl už zoufalý.

,,Pane Pottre je jediná možnost vyrobit vám hůlku na zakázku, prosím sedněte si a já vykonám kouzlo, které zjistí jaké jádro hůlky by bylo pro vás vhodné."Pověděl.

Harry si odevzdaně sedl a čekal.Když pan Olivandr provedl dlouhou větu, tak mu z hůlky vyletěla mlha a začala se kolem Harryho seskupovat.Najednou se kolem Harryho odekryla jeho aura.Byla bílá, červená, šedá, černá, zlatá a dokonce i stříbrná.

Pan Olivandr ukončil kouzlo a zmoženě si sedl do židle.Potom si přivolal knihu a začetl se.Harry a Minerva trpělivě čekali.Po patnácti minutách klidu pan Olivandr vzhlédl a řekl.

,,Pane Pottre máte obrovskou moc a měl byste ji rozvíjet vaše hůlka se bude skládat z písčitého stromu jménem Ahabra a v ní bude žíně od jednorožce nejlépe, co nejstaršího dále mozkomorův plášt, péro od nebeského orla a blána ze srdce draka, který se jmenuje Satan je to nejsilnější druh draka na zemi."Dokončil pan Olivandr.

,,A kde to mám sehnat?"Zeptal se Harry.

,,Já všechno seženu jsou lidi, kteří mají skoro všechny náplně hůlek, ale nejsem si jistý jestli budou mít tu blánu z draka Satana."Přiznal pan Olivandr.

,,Příjdte si za dva týdny, nashledanou."Rozloučil se pan Olivandr.

,,Děkujeme a nashledanou."Odvětila Minerva.

,,Nasledanou."Dodal Harry vyšli spolu s Minervou k Děravému kotly.

Harry se celé dva týdny učil z knih, co měli jako učebnice.Kouzlení ho nadchlo a kouzla, co tam byla byly velmi náročná, ale Harryho bavilo číst o kouzlech a chtěl se naučit kouzlit o hodně dřív.

Někdy si byl zalétat na svém nimbusu 1000, který dostal k Vánocům od jeho prarodičů.Po dvou týdnech mu jeho babička přinesla jeho nově vyrobenou hůlky.Harry z ní cítil silnou magii.

Vzal si jí do ruky.Najednou se venku zatáhlo a světla v pokoji se rozsvítila.Kolem něho byla vidět zase jeho aura a Minerva na to hleděla s úžasem stejně, jako Harry.Potom, co Harry odložil hůlku, tak světla ještě chvilku svítila, venku začalo zase svítit slunce.

,,To bylo něco."Přiznal Harry a Minerva se k tomu, ani nevyjadřovala.

,,Chceš naučit nějaké kouzla z přeměnování?"Zeptala se ho.

,,Ano, ale vždyt to zjistí ministerstvo."Řekl Harry.

,,Nezjistí tenhle dům je zakletý, tak že nejdou žádná lokační kouzla."Přiznala Minerva.

,,Tak to beru, začneme?"Zeptal se Harry nedočkavě.

,,Pokud chceš, tak klidně."Kývla Minerva.

Harry šel spolu s Minervou do obývacího pokoje a Minerva začala s řečí, kterou měl ke každým prvákům v Bradavicích.Harry důkladně poslouchal a po proslovu k přeměnování se mu tenhle předmět zalíbil.

,,Takže můžeme se pustit do prvního kouzla?"Zeptala se Minerva.

,,Ano."Odpověděl prostě Harry.

,,Tuhle zápalku změníš na jehlu kouzlem Tremo a musíš myslet na tu jehlu, tohle kouzlo se používá taky na přeměnu nábytku, vybavení domu a ostatních věcí, ale musíš myslet na tu věc.Jsou další kouzla specializované obzvlášt na stůl a z obyčejného budeš mít kvalitní dubový vyřezávaný stůl."Řekla Minerva na vysvětlenou.

Harry jenom přikývl a vytáhl si hůlku.Namířil na zápalku, kterou mu dala jeho babička a usilovně myslel na jehlu.Potom, když byl dostatečně soustředěný, tak vyřkl.

Tremo

K udivení jeho babičky se povedlo.Harry to zkoušel znovu a znovu a pokaždé se mu to povedlo.Jeho babička mu řekla, at se pokusí stejným kouzlem vytvořit ze zápalky brk.Harrymu se to nedařilo skoro vůbec.Po několika marných pokusech mu Minerva řekla.

,,Harry kouzlení vychází z tebe a vyjadřuje tvůj vnitřní postoj, když budeš vyrovnaný, tak ti to půjde lépe."Poradila mu.

Ale mu to pořád nešlo a když byl naštvaný, tak si řekl, že se to pokusí s lehkostí.Největší překvapení pro něho bylo, když se to povedlo.Chvilku bylo ticho a pak Minerva řekla.

,,Výborně ted se pokusíme…………….

Poslední komentáře
01.09.2008 11:49:57: čekala jsem, že si Harry vybere Bradavice...ach jo, proč zrovna Kanada? Takhle to absolutně vyhazuje...
 
Znám to, ale nevím o tom nic