Halltenův svět

Fantasy world

Fantasy World – WoW server

Pokec pro všechny

Návštevní kniha

HP a rituál Demort od Serentyho

17.Kapitola-Prázdniny

Prázdniny

Harry si přečetl výsledky zkoušek několikrát a potom z ničeho nic vyskočil, co nejvýš.Všichni se na něho zmateně podívali, ale on jen pokrčil rameny a odcházel do ředitelny, aby se mohl odletaxovat.

Během cesty do ředitelny vzpomínal, co všechno se za tento školní rok semlelo a co se ještě přes prázdniny může stát.V ředitelně ho zastavil ředitel a řekl mu.

,,Harry dej na sebe pozor a nezapomen cvičit, abychom moc nezameškali.Ne všechno je takové, jako se zdá."Pověděl Harrymu a odcházel.

Harry nad tím chvilku přemýšlel a potom se odtelaxoval.

Po pěti minutách točení v krbech vypadl u sebe doma.Lehce se zakymácel, ale hned svou nerovnováhu překonal a narovnal se.Jeho babička byla v mžiku u něho.

,,No konečně Harry, už jsem začínala mít obavy."Řekla jenom, co vešla do kuchyně.

,,Ahoj baby."Odvětil Harry.

,,Pojd si sednout a najíst se jistě máš hlad a u jídla mi budeš vyprávět, co všechno se stalo a hlavně ten turnaj ve famfrpálu, kde se stalo to neštěstí."Pověděla, tak že nebrala žádné odmlouvání a tak musel Harry udělat, co po něm chtěla.

Posadil se a počkal, až mu jeho babička nachystá čaj a nějaké občerstvení.Po pěti minutách se jeho babička konečně usadila a Harry začal vypravovat.Povídal, už dlouho a konec byl zatím v nedohlednu sice si sem tam něco nechal pro sebe nebo pozměnil, ale jinak říkal pravdu.

O půl čtvrté dokončil školní celoroční výklad z toho, co se udalo.Oba, už měli hlad, i když si sem tam něco při vyprávěni kousli.Jeho babička šla připravit večeři a on si šel vybalit věci nahoru.

V jeho pokoji se nic nezměnilo jenom krásně voněl domovem.Vybalil si věci a šel dolů na večeři na kterou musel chvíli čekat.

,,Ahoj Harry, konečně jsi doma."Přivítal ho jeho děda ode dveří.

,,Ahoj dědo."Odvětil a objal svého dědu bylo to takové otcovské obětí.

,,Harry musím ti něco říct, tak se posad."Řekl.

,,Vezmu to upřímně, takže Grand utekl a je zase ve službách Voldemorta, musíš si dát velký pozor."Pověděl mu jeho děda.

,,Dobře."Odpověděl nezúčastněně.

,,Dobře?Uteče smrtijed, který je nejlepší vrah po Voldemortovi, který tě chce zabít a ty řekneš dobře?"Shrnul to nebezpečně jeho děda.

,,Albusi nech toho, co by měl Harry na to říct?"Řekl Minerva.

,,Harry běž nahoru, já promluvím s tvým dědou."Pověděla mu jeho babička.

,,Dobrou noc."Popřál a už vybíhal schody po dvou.

Ve svém pokoji vytáhl hůlku a začaroval pokoj proti vyrušení a podobně.Potom si vytáhl knihu o Přírodní magii a začal se zdokonalovat.Cvičil, až do půl jedné v noci, ale šel spát jenom, protože už neměl sílu na kouzlení.

Ráno se vzbudil přesně na snídani, ale nešel na snídani, protože se rozhodl každé ráno běhat.Přešel k hlavním dveřím a otevřel je.Bylo tam krásně a tak vyběhl rychlejším tempem k cestě, která vedla do jejich domu.

Běžel, už hodinu a půl, když z cesty přes houští viděl nějaký odlesk.Prodral se houštím a to, co spatřil ho úplně odzbrojilo.Bylo tam křištálové jezero se stříbrnou a lesknoucí se hladinou.Najednou měl chut si zaplavat nedokázal tomu odolat a tak ze sebe rychle svlékl věci, až na boxerky.

Skočil šipku do vody a plaval na druhý břeh.V půli věděl, že to nedokáže přeplavat a tak si vybral nejkratší cestu k břehu a doplaval tam.Odpočinul si a potom šel znova do vody ze které přeplaval, až ke svým věcem.Oblékl si je a běžel domů.

Doma ho, už čekala jeho babička s nevypočitatelným výrazem ve tváři.

,,Kde si?Víš jak jsem se bála?Příště mi řekni, že někam jdeš ano?"Řekla rychle a hlasitě.

,,Ano a každé ráno budu chodit běhávat."Odpověděl.

,,Dobře a ted pojd jíst."Pověděla neznatelně a odešla do domu.

Harry zpocený odešel si hodit rychlou sprchu.Osprchovaný a čistě oblečený se v klidu nasnídal.Po snídani odešel do svého pokoje, ale po cestě ho zastavil jeho děda.

,,Harry chceš, ještě doučovat nitroobranu a nitrozpit?"Zeptal se jeho děda.

,,Ano chci."

,,Dobře začneme hned, protože odpoledne nemám čas."Pověděl jeho děda a odcházel do knihovny.

Celé dopoledne a ještě déle cvičili nitroobranu a nitrozpit, jenže to už musel jeho děda jít, tak skončili ze sekundy na sekundu.

Harry se naobědval odešel do svého pokoje, kde se zase zdokonaloval v Přírodní magii.Dneska mu to šlo velmi dobře a tak toho hodně vylepšil.

Harryho doučoval jeho děda v nitroobraně a nitrozpitu celé prázdniny.Když měl Harry čas, tak se zdokonaloval v Přírodní magii.Učil se i Bílou a Černou magii, ale nezanevřel ani na Mocná a Zapomenutá kouzla.Někdy si pročítal knihy o elegmacii, což znamená o řeči těla a podobných věcech.Chodil každé ráno běhávat a plavat tím se mu zlepšila kondice.Ted dokázal přeplavat i celé jezero bez přestávky a běžet hodně dlouho rychlím tempem.

Všechno šlo dobře, až týden před koncem prázdnin se něco stalo.Když se učil Přírodní magii, kterou zvládal, už mistrovsky a zdokonaloval poslední kouzla z knih, které okopíroval, tak se najednou začalo něco dít.

Z ničeho nic se kolem jeho těla začala obmotávat zelené svazky světla, které se potom trhaly.Bylo úchvatné se na to dívat a s jeho hůlkou se dělo to samé.Najednou uslyšel ve své hlavě.

Dostal si se na první úroven Přírodní magie a dostaneš znak na levé rameno.Tento znak bude list.Můžeš pokročit na další úroven pokavad budeš umět zvířecí jazyky a to od všech zvířat to zatím nesvedl žádný kouzelník jenom druidi.Když jsi pokročil na první úroven dostaneš schopnost, že budeš umět všechny kouzla Přírodní magie, co ted umíš bez hůlky.

Řekl mu hlas a zmizel.Harry se z toho vzpamatoval, až po dlouhé chvíli.Pomalu vyhrnul rukáv, až po rameno a našel tam znak ve tvaru listu, který byl dost velký.Najednou ho začali obmotávat oranžové svazky světel, které se potom trhaly.Byl to stejný koloběj, jako před chvílí i u jeho hůlky.

Najednou v jeho hlavě zazněl ten samý hlas, který říkal.

Dosáhl si druhé úrovně Přírodní magie.Máš vrozenou schopnost mluvit se všemi tvory a i zvířaty, takže dostaneš znak do zeleného listu.Bude to lví hlava a dostaneš schopnost, že na tebe nezaútočí žádný tvor temné strany, ani žádný jiný tvor.Na třetí úroven se dostaneš jedině, když se naučíš magii naši Zemi neznámou.

Řekl neznámí hlas a zmizel.Harrymu trvalo několik minut, než se vzpamatoval.Po té době, co si dal vše dohromady se znovu podíval na své levé rameno.Doopravdy tam byl list a v něm hlava lva.Byl to nádherný znak a Harrymu se líbil, jenže i nemohl dovolit, aby někdo poznal, že má dokonce druhou úroven Přírodní magie.

Když si, ale vzpomněl, co dostal za schopnosti, tak dostal chut si je vyzkoušet nebo aspon tu jednu schopnost.Odložil si hůlku a namířil svou rukou na postel.

Trengeo florit enbe

Najednou se na z ničeho na posteli objevily liány, které se prodlužovaly.Když byly opravdu velké, tak obmotaly jeho hůlku a podle náznaku Harryho ruky mu jí liány podaly.Byl dost překvapený, jak bylo kouzlo přesné.

Zbytek dne se procházel a urovnával si, co se stalo.Další den měl jít s jeho babičkou nakoupit a hodně se těšil, protože minulí rok za něho nakupovala jeho babička.

Další den ráno si šel zaběhat a zaplavt, jako každý předešlí den během prázdnin.Po sprše si dal snídani a převlékl se do hábitu.Jeho babička, už čekala před krbem s práškem letax.Vzal si do ruky tento prášek hodil ho do krbu a vyřkl.

"Děravý kotel"

Po krátké chvilce vypadl v hospodě, která byla na první pohled zvláštní, ale nedokázal určit čím možná to bylo tím, že hodně lidí jsem přišlo zjištovat informace.Za půl minuty z krbu vypadla jeho babička a mohli vyrazit na nákupy.

,,Takže Harry běž k madam Malinové a kup si několik hábitů a jeden společenský máte tento rok ples.Já skočím koupit učebnice z knihkupectví ano?"Zeptala se jeho babička.

,,Dobře a kde se sejdeme?"Optal se pro změnu on.

,,Přijd zamnou do knihkupectví, tak ahoj za chvíli."Pověděla.

,,Čau."Odvětil a odcházel s váčkem geleonů k madam Malkinové.

Během cesty k obchodu potkával hodně kouzelnický, ale i mudlovských rodin, jak spěchají od jednoho obchodu k druhému.Když vešel do obchodu, tak nad ním zazvonil zvonek.

,,Dobrý den."Pozdravil Harry slušně.

,,Ahoj."Pozdravila mladá dívka, která tady asi zaskakovala za madam Malkinovou.

Harry šel více do středu obchodu, kde se většinou zkoušejí hábity.Když tam došel, tak tam spatřil stejně starého kluka, jako on jak s jeho matkou vybíral společenské obleky.Jenže ta žena se mu zdála povědomá to, už ale řekl její syn.

,,Hele mami není to Harry Potter."Řekl nenávistně.

,,Je a pěkně si to odskáče, až ho Pán zla chytí."Pověděla hodně nebezpečně.

,,No pokud se mu to podaří……"Odvětil Harry s úsměvem.

,,Týýý za to zaplatíš."Pověděla a už vytahovala hůlku.

Cru….. ..

Dále to nedopověděla, protože přišla ta mladá dívka s dalšími společenskými hábity.

,,Co se tady děje?"Zeptala se nevědomě.

,,Nic a odcházíme, protože v takovém obchodě, kde chodí takový lidé, jako tenhle nakupovat nebudu."Řekla a už se svým synem odcházela.

Dívka se s otázkou v očích podívala na Harryho.Ten jen pokrčil rameny.

,,Co bys teda chtěl?"Zeptala se klidně.

,,Jeden společenský hábit, tři normální hábity nejlépe slabě zlaté nebo černé barvy."Odpověděl Harry.

,,Dobře z těchto společenských hábitů si nějaký vyzkoušej já mezitím donesu normální hábity, které by ti mohly být dobré."Pověděla mu a už odcházela dozadu.

Harry si vyzkoušel tři společenské hábity, ale skoro vždycky měl hábit úzký na hrudi a v ramenech u jednoho hábitu nemohl, ani zvednout ruce nahoru.Když ze sebe sundával třetí společenský hábit, tak přišla dívka, co zde vypomáhala.

Zálibně ho sjela pohledem a spočinula na jeho věk, až vyspělé vypracované hrudi.Harry se cítil, až pod rengenem, ale byl naučený zachovat klid.Dívka asi zjistila, že si uvědomil její pohled a přešla k němu.

,,Tady je několik hábitů a zlatý hábit máme jenom jeden a ten je zrovna tvoje velikost, tak si hovyzkoušej."Řekla a podala mu ho.

Harry strávil v obchodě hodinu a půl po které konečně vybral tři normální hábity a jeden společenský.Během toho se ho ta dívka několikrát nechtěně dotkla, ale Harry věděl že to nebylo, až tak nevědomé.

Po zaplacení odešel za svou babičkou do knihkupectví.Našel jí, jak vybírala učebnice do lektvarů.

,,Ahoj, už mám nakoupeny ty hábity."Řekl Harry.

,,Dobře běž si vybrat nějakou knihu, než to všechno najdu."Pověděla mu a dál se věnovala vybírání učebnic.

Harry odešel do zapadlého koutu knihkupectví a hledal různé knihy o elegmacii.Vybral asi tři, které byli dost obsáhlé a našel za regálem jednu zapadlou knihu.Vytáhl ji a přečetl nadpis.

Černá magie, jak ji ještě neznáme

Harry otevřel první stranu a tam bylo.

Varování

Tato kniha obsahuje mocnou černou magii, která se nesmí vydávat.Je to přísně zakázáno, pokud jste našli tuto knihu odevzdejte ji na ministerstvu kouzel.Dostanete za ni vysokou odměnu ve výši několik tisíc geleonů.

Pokud si ji rozhodnete nechat, tak několik informací.V této knize je mocná černá magie, která je velmi nebezpečná a ničící.Není z této země tuto magii používají prý dáblové a satani.Kouzla z této knihy nedokáže kouzlit jen, tak někdo a musí mít dostatečnou magickou sílu.Najdete zde, ale i léčivá kouzla a štíty proti kletbám, které najdete v této knize.

Harry nevěděl, co má dělat.Chtěl se naučit tyto kletby, ale nechtěl je používat jenom, kdyby to bylo opravdu nutné.Taky se, ale bál protože o podobných knihách slyšel byly to knihy, které jsou velmi nebezpečné.

Věděl, že pokud si tu knihu nechá musí nejprve mít velký magicky potenciál, aby se nepustil do něčeho na co nemá.

Skoval knihu do brašny a šel k jeho babičce.

,,Už máš všechno baby?"Zeptal se.

,,Ano, můžeme jít."Odpověděla a šly za prodavačkou.

Zaplatili a odešli poklidně z obchodu.Nakoupili zbytek věcí a vrátili se domů.Tam si Harry odnesl všechny věci nahoru a uklidil si je.Během toho jeho babička, už vařila pozdní oběd.

Harry si vyložil všechny věci a tu tajemnou a nebezpečnou knihu si zmenšil a skoval do jeho kufru.

Po půl hodině měl vše vybaleno a tak sešel na pozdní oběd dolů.Po obědě si vzal jednu knihu o elegmaciia začetl se.Bylo to zajimavé čtení a proto u toho zůstal do pozdního večera.Nešel, ani na večeři a šel rovnou spát.

Protože zítra bude předposlední den tady doma, tak si chtěl prodloužit ranní rozcvičku a až přeplave na druhou stranu jezera, tak zaběhnout, co nejdál.Podle toho, jak mu síly vydrží, takový fyzický test.

Dnes usínal příjemně unavený z nákupů.

Žádné komentáře
 
Znám to, ale nevím o tom nic