Halltenův svět

Fantasy world

Fantasy World – WoW server

Pokec pro všechny

Návštevní kniha

HP a rituál Demort od Serentyho

14.Kapitola-První zápas a prohlídka knihovny

První zápas a prohlídka knihovny

Ráno se vzbudil překvapivě čilí a tak se vydal na snídani do Velké síně na snídani.Samozřejmě, až potom co provedl ranní očistu a převlékl se do denních věcí.Ve Velké síni zamířil znovu k učitelskému a stolu a sedl si na místo mezi ředitele a jeho profesora.

"Dobré ráno"Pozdravil Harry.

,,Dobré, Harry"Odvětili společně jeho oba profesoři.

,,Dneska je první zápas ve famfrpálu těšíš se Harry je to s normální školou ve Francii, ale famfrpál hrají dobře teda, co jsem viděl."Pověděl jeho profesor na Černou magii.

,,Hodně se těším a doufám, že vyhrajeme."Prozradil Harry.

V deset hodin byl celý jeho tým nastoupený v šatně a přemýšlel nad zápasem.Jejich kapitán se postavil.Byl to odrážeč a měl velkou sílu, ale hodně i přemýšlel u hry.

,,Takže lidi tohle je prestižní turnaj a když jsme tady, tak jim musíme něco ukázat a ty Harry musíš chytit zlatonku, co nejdřív."Řekl kapitán.

,,A ted hurá na náš první zápas."Řekl energicky a vyšel, jako první z šaten.

Rozhodčí tady byli velmi kvalitní, protože někteří pískali i pravou ligu famfrpálu.Rozhodčí a kapitáni týmu si podali slušně ruku a postavili se každý ke svému týmu.

,,Camrál byl vypuštěn a hra začíná."Řekl komentátor.

Harry vzlétl a začal hledat zlatonku.Kroužil kolem tribun a hledal cokoli by se lesklo.Najednou začalo pršet a Harry věděl, že bud najde zlatonku a nebo bude první zápas trvat dlouho.

Začal pečlivěji zkoumat terén a během toho se mohutně rozpršelo.Nikdo neviděl moc daleko maximálně na pět metrů.Harry se snažil i nadále.

Najednou zahlédl něco lesklého, jak se vznáší ve vzduchu.Bleskem se rozletěl ke zlatonce.Letěl za ní, jako drak s rychlým koštětem, ale i tak byla zlatonka rychlejší.To, už ale za ním letěl i soupeřův chytač.

Najednou zlatonka zamířila ostře dolů.Harry se soupeřovým chytačem ji pronásledovali, ale

zlatonka i deset metrů nad zemí šla pořád stejně do země.Harry věděl, že ubrzdí maximálně z pěti metrové výšky lépe to ještě nedokázal.

Soupeřův chytač to vzdal, už v deseti metrech a čekal jestli Harry stihne otočit koště nebo narazí do země.

Harry letěl k zemi velkou rychlostí říkal si pokud nezatočí ta zlatonka tak on taky ne.Byl pět metrů nad zemí a doufal, že se zlatonka stočí, což se zatím nestalo.Pouhé čtyři, tři už věděl, že to musí stočit jinak se zabije.

Tak, tak to stočil a hledal zlatonku a ta visela ve vzduchu dvacet centimetrů od jeho hlavy.Jeho ruka rychlostí blesku vystřelila a chytila zlatonku.Hleděl na skoré a viděl 200:60 takže jejich tým vyhrál.

,,Harry Potter chytil zlatonku a jeho tým získává 150bodů, čímž vítězí."Řekl rychle komentátor a začal to rozvádět to, už ale Harry neposlouchal.

,,No Harry jsem rád, že tě profesor vybral, protože ten jeden jejich střelec ten měl fakt páru."Pověděl mu jejich brankář.

,,Ale Harry takový výkon jsem od tebe nečekal."Poplácal ho po zádech jejich kapitán.

Po sprše se všichni vydali na oběd.

,,Harry byl to dobrý výkon a nelituji toho, že jsem vybral tebe do týmu."Pověděl jeho profesor Černé magie.

,,Harry dnes po obědě ano?Stejně, už dnes nemáte žádný zápas."Řekl mu ředitel.

,,Dobře a kde mám jít?"Zeptal se.

,,U tebe v pokoji teda pokud ti to nebude vadit."Pověděl jeho patron.

,,Nebude."Odpověděl.

V klidu dojedl oběd a šel na pokoj.Tam si četl dokud nepřišel jeho patron.To bylo, asi půl hodiny.

Cvičili všechno a zkoušeli i nová kouzla.Učili se do večeře, což bylo dost dlouho a Harry byl hodně utahaný.Po večeři místo, aby šel Harry spát, tak si naplánoval cestu do zakázané knihovny.

Cestu, jak štaš znal, protože si to zapamatoval z plánku, který visel na nástěnce vedle soupisů utkání.Do zakázané knihovny došel za patnáct minut a když byl před dveřmi, tak se opatrně rozhlížel jestli ho někdo nevidí.

Vevnitř to působilo pochmurně a zatuchle.Harry si prohlížel různá oddělení a zjistil, že je tady něco nikdy ještě neviděl.Nové oddělení a to se nazývalo."Přírodní magie"Přešel k tomu oddělení a vytáhl namátkou knihu shodou okolností to byla kniha s názvem.

Základy a vysvětlení této magie

Touto skupinou magie se zabývají nejenom druidi, ale i kouzelníci, které toto umění zaujalo.Je velmi složité a magicky vyčerpávající.Dnes existuje na světě kouzelníků a druidů, kterí toto umění ovládají, asi kolem třiceti.Tento počet se neustále snižuje.

Aderte-Šlahouny nebo větve v okolí obmotají osobu na kterou míříte hůlkou.

Utrex-Kouzlo na urychlení růstu u rostlin.

Trevo-Kouzlo na uvadnutí rostliny

Ultre-Kouzlo na chvilkový zvířecí sluch, takže uslyšíte natolik dobře, jako zvířata.

Neupr-Kouzlo na splynutí s okolní přírodou je lepší než kouzlo na neviditelnost.

Byly tam další strany s kouzly a dokonce i pár štítů a kleteb.Odložil si tu knihu stranou a hledal další knihy ze kterých by se mohl naučit tohle umění.Docela ho to zaujalo a tak se to chtěl naučit.

Našel si dalších deset knih a zmenšil si je.Skoval si je do kapsy a vyšel z knihovny.Šel rovnou do pokoje.Tam si lehl na postel a začetl se do teorie Přírodní magie.Nebyli tam jenom kouzla, ale taky informace, co na jakého tvora má jaké účinky.

Četl si do jedenácti hodin a potom šel spát.Mohl si dovolit jít spát, tak pozdě protože zítra měli volno.A protože hřiště bylo pořád plné, tak neměli ani jeden trenink.Byl domluvený s jeho patronem od půl deváté až do oběda, že se budou učit.

Další den od smluvené půl deváte se učil s jeho patronem.Tentokrát se mu dařilo a hodně i jeho patron ho pochválil.Po obědě odešel do svého pokoje a zabezpečil ho proti odposlouchávání, vniknutí, vyrušení a dalším věcem.

Zvětšil si knihy a začal si z nich zkoušet kouzla.Učil se pilně a hodně se snažil, ale moc mu nešla.Do večeře se naučil jenom deset kouzel a to ještě ne moc dobře.Po večeři znovu zabezpečil pokoj a zase zkoušel kouzla.Tentokrát mu to šlo o dost lépe a do dvanácti hodin se naučil dalších patnáct kouzel a byl sám se sebou spokojen.

Další den ráno provedl hygienu a odešel na snídani.Dnes měli hrát se školou z U.S.A. docela se těšil, ale byl o to nervoznější kvůli tomu, že na něho bude vyvíjen větší tlak.Měli hrát hned po snídani a tak toho moc nesnědl.

V šatně mu kapitán řekl.

,,Harry snaž se jsou jedni z favoritů a dej si pozor na odrážeče, ikdyž se budu snažit něco, také nemusím stihnout."Řekl kapitán a už vycházel z šatny.

Hra začala a Harry vzlétl nahoru a rozhlížel se po zlatonce.Najednou viděl něco zlatého u soupeřových tyčí.Jenže rozletět se tam by byla blbost, protože by zlatonku chytil soupeřův chytač.

Zkusil jednu fintu, která patřila k jedné z jeho nejlepších.Co nejrychleji se rozletěl ke tribunám diváků a doufal, že se soupeřův chytač napálí a poletí za ním.Měl štěstí a jejich chytač opravdu vytěl za ním, jenže to, už na něho mířil jeden potlounk.

Obratně mu uhl a letěl jiným směrem, než byla zlatonka, kterou sledoval periferně.Když byl soupeřův chytač dostatečně blízko, tak strhnul koště na stranu, kde byla zlatnoka.Letěl maximální rychlostí a snažil se z koštěte vyždímat i to co nešlo.

Zlatonku, ale nikde neviděl, at se rozhlížel, kde chtěl.Najednou se něco mihlo dole kousek nad trávníkem.Okamžitě se spustil svisle dolů, kde koště elegantně zatočil.Svištěl za zlatonkou a nevšímal si soupeře, který mu dýchal na záda.

Když byl dostatečně blízko zlatonky, tak se postavil na koště a natáhl ruku.Pár metů počkal a pak skočil, jenže když stiskl zlatonku, tak ho smetl potlounk trefený přesně do nohy.Spadl na zem a byl mimo.

Najednou ho z té nicoty vytáhlo světlo a on se probudil.Pořád ležel na zemi a kolem něho oba rozhodčí a jeden lekouzelník za nimi byli jeho spoluhráči.Sledoval ho se smutkem v očích.

,,Harry nic si nevyčítej jsme jenom ve skupině to není, ještě tak důležité."Pověděl zklamaně jeho kapitán.

,,O čem to mluvíš vždyt zlatonku mám tady."Rozevřel dlan a ukázal jim zlatonku.

,,Co vždyt si ji nestihl chytit potlounk tě trefil před chycením zlatonky."Řekl udiveně střelec.

,,Ne já jsem skočil, ale tak aby mě koště podletělo, až budu mít zlatonku, jenže po dopadu na koště mě trefil potlounk a smetl mě z koštěte."Povyprávěl jim rychle Harry.

,,Nic mu není, ale aspon dnes by měl odpočívat."Pověděla lekouzelnice rozhodčím.

,,Dobře, takže pane Pottre váš tým vyhrál tento zápas a dnes už budete jenom odpočívat."Shrnul to rozhodčí a odešel.

Harrymu na nohy pomohli jeho kamarádi a šli mu pomoct do jeho pokoje.

Žádné komentáře
 
Znám to, ale nevím o tom nic