Halltenův svět

Fantasy world

Fantasy World – WoW server

Pokec pro všechny

Návštevní kniha

HP a rituál Demort od Serentyho

13.Kapitola-Turnaj

Škola trvala, už třetí týden a Harry všechno stíhal tak, tak…….Učil se do jedné hodiny v noci a ráno vynechával snídani, aby to dospal.Vždycky mu stačilo šest hodin spánku a tak si musel dávat jenom pozor v hodinách, aby náhodou neusnul.

Harry se poctivě učil, už čtvrt roku a byli vidět výsledky.Protože kouzla, která prováděl potřebovala dost energie hlavně v hodinách s jeho patronem, tak se mu zvýšila jeho výdržnost.Jeho tělo bylo o dost silnější a famfrpálové tréninky mu jenom udávaly tvar, takže se dost od svých vrstevníku lišil hlavně vyspělostí.

Nitroobrana měla za následek klidnost a rozvážnost.Nitrozpit nečekanost a hodiny Mocných a Zapomenutých kouzel mu dávala větší jistotu v boji proti možnému střetu se zlem.Celý čtvrt rok byl pro něho docela dost hektický.

Hodně se změnil a začal se více uvolnovat ve společnosti, protože do tedka se jí trošku více stranil.Tom mu představil další kamarády a tak se Harryho přátelé rozrostli.Když byl jednou ve svém pokoji a učil se bylo kolem jedenácti hodin, tak někdo zaklepal na dveře.

,,Dále"Vyzval osobu za dveřmi.

Do jeho pokoje vešel jeho profesor Černé magie a Harry si nenápadně přivolal bez hůlky hůlku.Podíval se s otázkou v očích na profesora.

,,Vídím, že jste Pottre ostražitý, takže se dožijete vysokého věku, ale proto jsem sem nepřišel.Vybral jsem vás na ten turnaj a odjíždí se za dva týdny.Úkoly dostanete sebou a když nebudete něco vědět, tak se zeptejte profesora na daný předmět na té škole.Doufám, že pořád platí, že chcete jet?"Řekl profesor a hleděl na Harryho.

,,Jistě."Přikývl Harry, když si všechno v hlavě urovnal.

,,A ještě jedna věc, protože jste v koleji Mocných, tak ty výhrady platí na všech školách."Prozradil mu profesor a odešel.

Harry chvilku přemýšlel, co se všechno změní a teprve ted mu to došlo vždyt on nebude vyučován v nepovinných předmětech od patrona své koleje.Věděl, že už nic nenaučí a tak šel už spát.

Další den šel podle rozvrhu na hodinu s jeho patronem a přes všechny ty starosti se zapomněl zeptat na to, jak to bude dál s jeho doučováním, když odjede.Po jejich hodině nitrozpitu, když už chtěl odejít, tak ho zastavil jeho patron a řekl.

,,Harry, jak jsem slyšel, tak si byl vybrán na turnaj v Austrálii, jako chytač jsem i za tebe rád a mám dobrou zprávu, jako dohled pojedu já a tvůj profesor Černé magie.Takže si nemusíš dělat starosti s nepovinnými hodinami."Prozradil mu ředitel s úsměvem a sledoval Harryho, jak se mu na tváři rýsuje také úsměv.

,,Na to jsem se vás chtěl zeptat, ale zapomněl jsem na to ve všech těch povinostech."Přiznal Harry.

,,Dobře, ale jdi už na pokoj, protože nestihneš všechny věci školy a já ti nemohu napsat jen tak neschopenku, takže dobrou noc Harry."Pověděl mu ředitel.

,,Dobrou noc, pane řediteli."Odvětil Harry a odcházel do svého pokoje.

V den odjezdu měl Harry zabaleno a půjčil si i nějaké knihy z knihovny, aby měl co číst, protože se pojede v kočárech.A cesta bude trvat docela dlouho kolem deseti dlouhých hodin.

V kočáře si četl knihy a sem tam vykoukl z malého okýnka ven, ale viděl jenom moře.Většina lidí si také bud četla nebo dvě dvojice hrály šachy.Když dojeli ke škole, která vypadala spíše, jako zámek nebo obrovská nová vila.

,,Stará škola?Vždyt to je nové sídlo."Řekl Harry.

,,Je stará, akorát jsme školu renovovaly."Pověděl muž, kterému bylo kolem čtyřiceti.

,,Nazdar Verde."Pozdravil ředitel.

,,Jak se vede?"Optal se jeho patron.

,,Dobře, dostaly jsme dotaci na ten turnaj a když to vide, tak opravíme celou zakázanou část knihovny."Prozradil jejich ředitel.

,,Takže lidi tohle je Amos Verde ředitel této školy."Představil ho, jejich ředitel.

Po představování všech se vydali do Velké síně, která byla plná studentů, jak této školy, tak i ostatních škol.Harry slyšel různé jazyky Francouzštinu, Španělštinu nebo třeba Čínštinu.

Šel pořád za ředitelem a ten řekl řediteli této školy panu Verdenovi.

,,Amosi doufám, že si nezapomněl na to, že jeden náš student je v celosvětové koleji a to zlaté koleji, ve které je přednost obrovský potenciál."Připomněl panu Vardenovi, nesměle jeho patron.

,,Jistě bude sedět mezi tebou a vašim pomocným profesorem."Odpověděl.

Harry si sednul mezi jeho dva profesory a ignoroval pohledy udivených studentů všech škol.Jenom studenti jeho školy se nedivili a v klidu večeřeli.

,,Harry máš pokoj hned vedle mě a profesora Grethna je to číslo 895 a tady je klíč."Otočil se na něho ředitel.

,,Děkuji a jak to bude s doučováním?"Zeptal se Harry.

,,To bude podle zápasů a aby tě moc neunavovalo, tak to bude asi večer při nejhorším by si dobil energii spánkem."Pověděl ředitel vlastní plán.

,,Souhlasím a do té zakázané knihovny můžu?"Zeptal se Harry.

,,Ano můžeš, ale dej si pozor je nebezpečnější, než ta naše."Přiznal mu ředitel.

Harry se k tomu nevracel a v klidu večeřel.Po večeři bloudil velkým zámkem a dostal se ven.Když se procházel kolem houští, tak v něm něco zašustilo.Okamžitě tasil hůlku a mířil do křoví, kde něco znovu zašustilo.

Stál tam ještě chvíli, když najednou z křoví vylezl jednorožec.Byl čistě bílí a měl nádherně zatočený roh.Vypadal úchvatně a hleděl n Harryho svýma modrýma očima.Harry se ani nehnul a sledoval tu nádheru v podobě největší čistoty světa.Jednorožci jsou neposkvrněná zvířata a vidět je dnes krom ukázky ve škole je vzácnost.

Harry Pottre konečně tě poznávám jmenuji se Front a jsem jeden z nejstarších jednorožců na zemi je mi třista padesát let.

Ocitla se v Harryho hlavě myšlenka od jednorožce.Zkusil mu poslat vlastní.

Těší mě, jak to že ti rozumím?

Protože si neposkvrněný a máš velkou magickou moc, proto dokážeš rozumět zvířatům.

Máš, ale i další schopnosti, které ještě nikdy nikdo neměl a přesto máš mizivou šanci přežít to, co na tebe chystá Voldemort.

Co na mě chystá?

To ti nemohu povědět, ale snaž se naučit co nejvíce může ti to zachránit život.

Budu se snažit a ještě něco ty schopnosti se projevují s věkem, takže do plnoletosti bys měl mít všechny.

A kdy to Voldemort chce provést, aby mě dostal?

Nic ti nemohu říci, ale může tě dotat klidně ted, ale čím později a více toho budeš umět tím větší šance na přežit.

A co mám do té doby, než mě chytí dělat?

Naučit se toho co nejvíce potom budeš mít větší šanci na přežití.

Někdo jde a proto musím jít, protože pokud by mě někdo s tebou viděl nebylo byto dobré a Harry Pottre nauč se toho, co nejvíce a bud ostražitý.Ne každý přítel je jenom přítel může být také i zároven smrtijedem.

Pověděl mu jednorožec naposledy a odběhl.Harry skoval hůlku.Čekal kdo příjde a viděl, že se k němu blíží ředitel této školy Verde a tak uzavřel, co nejlépe mysl a snažil se nemyslet na toho jednorožce.

,,Co tady, tak pozdě?Nemůžete usnout?"Pověděl nebezpečně ředitel.

,,Nemohu usnout, ale co tady děláte vy?"Zeptal se naprosto klidně Harry, až to ředitele Verda překvapilo.

,,Do toho vám nic není."Odpověděl ředitel.

,,Dobrou noc, pane."Řekl Harry a bez čekání na odezvu odcházel.

Po cestě do svého pokoje si říkal.Musím si dát pozor, protože tenhle ředitel se mi nelíbí je na něm něco moc tajemného.Natáhl se do postele a přemýšlel, co to všechno mělo znamenat.Přemýšlel, proč z toho co mu ten jednorožec říkal byl, tak vystrašený.Jenže byl, až moc unavený a tak si vyčistil mysl.Usnul, aniž by ji měl bez otázek a vzpomínek.

Žádné komentáře
 
Znám to, ale nevím o tom nic